ijournal.cz

Do kin přichází pohádkový příběh DUKÁTOVÁ SKÁLA

red Zdroj: www.dukatovaskala.cz 31.1.2018 Film

Do kin přichází pohádkový příběh DUKÁTOVÁ SKÁLA, v pořadí čtvrtý filmu režiséra Jána Nováka. V hlavních rolích se představí nejen Martin Dejdar, Kateřina Brožová či Filip Blažek, ale i parta dětí.

z natáčení filmu

Hlavní hrdiny filmu s pohádkovými motivy představuje parta dětí, která prožije prázdninové dobrodružství v malé vesničce Lukov. Aby mohli pomoct svým kamarádům v nouzi, začnou pátrat po hradním pokladu a pověsti s ním spojené. Na své cestě za pokladem však zůstanou uvězněni Černou paní, strážkyní pokladu. Celá vesnice a rodiče dětí však spojí své síly a nejen, že děti najdou, ale nakonec z kletby vysvobodí i hrad a jeho strážkyni. Film měl světovou premiéru na Zlín film fest 2017.

 

Čtrnáctiletý Pavel (Samuel Gyertyák) alias Pako při jedné výpravě v okolí hradu Lukova spadne do podzemní štoly, zraní si páteř a je upoután na invalidní vozík. Po několika měsících rehabilitace se on i jeho matka Věra (Daniela Choděrová) jen těžko smiřují s tím, že už nikdy nebude chodit. Své problémy v Lukově řeší i místní kastelán Jaromír (Martin Dejdar), který zas bojuje proti smutku ze smrti své milované ženy. Starosta Lukova, Karel Zlejšek (Martin Zounar) a jeho žena Naďa (Kateřina Brožová) si nepřipouštějí, že se jejich vztah nevyvíjí, jak si představovali a to má i vliv na chování jejich syna Petra (Bořivoj Čermák). I manželství Adama (Filip Blažek) a Evy (Kristýna Kociánová) prochází krizí, kterou zatím dokáží skrýt před svými dětmi Aničkou (Sára Dejdarová) a Tadeášem (Jonáš Hloušek) neboli Nyny a Dydynem. Do obce přijíždí se střelnicí Tokár (Andrej Hryc) s dcerami Dragicou (Petra Faltýnová) a Štěpánkou (Justína Ella Klimešová) přezdívanou Šmudlou a snaží se zapadnout do běžného života v Lukově.

z filmu

Pod východním hřebenem Hostýnských hor je obec Lukov, nad ní, na skalních rozsedlinách se rozprostírá stejnojmenný hrad, jeden z prvních na Moravě a také nejstarší, opředený řadou pověstí. Nejznámější z nich je zároveň nejkrutější a přitom nejlákavější, je o pokladu, který je zakopán ve zazděném a zapomenutém sklepě a navíc je střežen Černou paní (Olesja Gribok, hlas Černé paní: Zuzana Kajnarová). Černá paní je manželkou rytíře , který odešel na křižácké tažení při kterém padl. Jeho žena byla poté podvedena purkrabím hradu a zabita. Od té doby se na hradě zjevuje a hlídá onen poklad. Usmrtí každého, kdo s nečistými úmysly přijde poklad odnést.


Dukátová skála
Dukátová skála (Ducat Rock) Pohádka / Rodinný, Česko, 2018

Režie:

 Ján Novák

Střih:

 Michal Novák

Scénografie:

 Štěpán Kuklík

Líbil se Vám článek? Sdílejte ho!

Autor

red

Zdroj: www.dukatovaskala.cz