Motto: Úspěch je směsicí tvrdé práce a velkých snů. (Lee Iacocca)
Dnes je Úterý, 20.Srpen 2019
ijournal.cz

Elegantní Diva Baara jako oficiální host koncertu Caro Emerald. Vyhrajte na něj vstupenky

red Zdroj: www.caroemerald.cz, foto: David Neff 31.1.2018 Soutěže

Diva Baara-foto David Neff (2)
Diva Baara je pseudonym zpěvačky Báry Vaculíkové, která je dcerou Petry Černocké. Její fanoušci jí znají převážně z hudební kapely Yellow Sisters. Zpěvačka se v listopadu představila na české hudební scéně se svým sólovým projektem v roli swingové divy. Diva Baara na podzim vydala svoji debutovou desku na pomezí popu, jazzu, burlesque a intimního písničkářství s prvky elektroswingu. Koncert šarmantní zpěvačky Caro Emerald se uskuteční v Praze 19. února ve Foru Karlín, a to v rámci jejího světového turné, které jede pod názvem Emerald Island
Tour.

 Caro Emerald Forum Karlín

Styl Caro Emerald mísí chytře pop, swing a taneční jazz, potkává se tu živočišné tango i latina, ska, dub step, funk i hip hop. Zpěvačka zvítězila v rodném Holandsku i nad Michaelem Jacksonem, její debutové album Deleted Scenes From The Cutting Room Floor překonalo letitý rekord jeho Thrilleru a vydrželo v čele prodeje v Holandsku stěží uvěřitelných 27 týdnů. To znamenalo úspěšný start celosvětové kariéry. Loni ve Velké Británii prodala na 150 000 vstupenek na 90 koncertů, což jí letos vyneslo prestižní UK Live Award, má za sebou vyprodané koncerty napříč celou Evropou, USA, Japonskem, znají ji i v Jižní Koreji. Caro Emerald již pokořila tak ikonické sály, jako je londýnský Royal Albert Hall, pařížskou Olympii, amsterdamské Paradiso nebo berlínskou Olympiahalle.

Caro Emerald (2)Suverénní hlasový projev, sex appeal a charisma jsou poznávacími znameními této zpěvačky, jejíž hudba tvoří oblouk mezi tradicí minulého století a současností. Sama se dokázala obklopit skvělými instrumentalisty a jemná elektronika si tak rozumí s atmosférou filmů z 30. a 40. let 20. století nebo pařížských kabaretů. To je možná důvod, že ji mnozí fanoušci a někteří kritici přirovnávají k britské Adele nebo Amy Winehouse. Fanoušci ji často srovnávají s oblíbenou, podobně spontánní Zaz a příznivci módního elektroswingu zase přiznávají, že energií a uhrančivostí mnohdy předčí i poněkud chemický zvuk i projev u nás oblíbeného Parov Stelar z Rakouska. Caro Emerald je originální a její četné publikum ji za to miluje po celém světě. Caro Emerald byla v minulosti také jednou z hlavních hvězd festivalu Colours Of Ostrava, kde se v Česku představila poprvé. V Česku se představí s velkou kapelou.

 

Diva Baara -foto David NeffBarbora Vaculíková není tak neznámou zpěvačkou. Přirozený talent podědila Bára po své známé mamince a uplatňuje ho delší čas v různých navazujících projektech. Její hlavní působení je v pěveckém kvartetu Yellow Sisters, které vydalo již sedm desek a získalo několik mezinárodních ocenění. Bára také zpívá v projektu Mateřská.com, který zaznamenal velkou pozornost a milionové zhlédnutí na Youtubu klipem Laktační psychóza. Projekt Mateřská.com byl pro změnu zaměřen na novopečené matky, které chtějí skloubit pěvecké ambice s mateřskými povinnostmi. Bára svůj sólový projekt natočila pod svým novým pseudonymem Diva Baara a vypráví sebeironickou formou o životních pocitech a peripetiích žen. Její autorské debutové CD vyšlo loni na podzim u Supraphonu v koprodukci s vydavatelstvím Tranzistor.

Jsem velice potěšena nabídkou vystoupit jako host vynikající zpěvačky a umělkyně jakou je Caro a kterou už několik let obdivuji,” říká zpěvačka Bára Vaculíková a dodává: „Věřím, že její charisma dokáže české publikum, na jejím prvním samostatném vystoupení v Praze velmi ocenit.

Více informací o koncert na www.caroemerald.cz,https://www.facebook.com/CaroEmeraldPraha/

Vstupenky na pražský koncert Caro Emerald jsou k prodeji na Ticketpro. Vy je však můžete vyhrát v naší soutěži.

Soutěžní otázka: Caro Emerald vystoupila/vystoupí poprvé v Čechách v roce:

a) 2016
b) 2017
c) 2018

Správnou odpověď pošlete nejpozději do 10. ledna 2018 na e-mailovou adresu: redakce@ijournal.cz. Do předmětu prosím uveďte Soutěž – koncert.  Dva výherci vyhrávají po dvou vstupenkách, které obdrží na své jméno přímo na místě před začátkem koncertu.


Líbil se Vám článek? Sdílejte ho!

Autor

red

Zdroj: www.caroemerald.cz, foto: David Neff