ijournal.cz

Do Česka dorazily nové rumy z Kuby

red Zdroj: www.1er.cz 22.10.2023 Gastronomie

Ochutnejte vysoce ceněné kubánské rumy Santiago de Cuba. Tato světově uznávaná značka rumu je nyní k dispozici i u nás a představuje novou možnost pro milovníky prémiových lihovin. Nalijte si sklenku a přesvědčte se o její výjimečnosti sami. Představení nových rumů v pražském kubánském baru se zúčastnila i velvyslankyně Kuby paní Vanesa Ortega Guerrero.

daiquiri

Značka Santiago de Cuba je známá svými autentickými kubánskými rumy. Kombinace bohaté historie, tradiční receptury a moderních technik výroby ji staví na přední příčky mezi prémiovými rumy na světové scéně. Rumy Santiago de Cuba jsou známé svým jedinečným profilem chutí. Jsou ideální pro pití samotné, ale také skvěle doplňují různé koktejly.

Rumy Santiago de Cuba pocházejí z kolébky bílých rumů. Kubánské klima, které společně vytvářejí hory a moře tohoto karibského ostrova, je nedocenitelným spojencem pro dosažení dokonalé chuti zde pěstované cukrové třtiny i destilátů z ní. Jako všechny ostatní lokální rumy musí i produkty značky Santiago de Cuba splňovat přísná kritéria, aby se mohly pyšnit označením D.O.P. Základ jejich výrobního procesu tvoří kubánská cukrová třtina, sloupcová destilace a pomalé dozrávání rumů. Deklarované stáří rumu se určuje podle nejmladší složky blendu.

Rumy Santiago de Cuba jsou k dostání ve čtyřech verzích a je jen na vás, kterou se necháte okouzlit.

ron-sdc-11yo
← Ron Santiago de Cuba 11YO
vás při přivonění uchvátí tóny vanilky, kokosu a mandlí. Chuť je vyvážená a odráží se v ní použitá kombinace koření, která je v perfektním souladu s příjemně sladkou melasou z cukrové třtiny. K dostání je na www.1er.cz za 1245 Kč/0,7 l.ron-sdc-12yo

Ron Santiago de Cuba 12YO
má uhrančivou tmavě jantarovou barvu. Jeho sladké chuti dominuje karamel, který vás vezme na okružní jízdu po vašich chuťových pohárcích. Na www.1er.cz jej pořídíte v lahvi o objemu 0,7 litru za 1530 Kč.

ron-sdc-8yo
← Ron Santiago de Cuba 8YO
oplývá přirozenou sladkostí a ožívá v něm dokonalá souhra tónů tropického ovoce, medu, kávy a kakaa. Ve vůni ucítíte med, vanilku a kakao. Lahev tohoto 40% rumu koupíte na www.1er.cz za 870 Kč.ron-sdc-blanca


Ron Santiago de Cuba Blanca je, jak název napovídá, bílým reprezentantem této rumové rodiny. Má dokonale čistou a elegantní chuť, v jejímž závěru vás potěší tóny mandlí. Ve vůni rozeznáte vanilku a spolu s příjemným aromatem vás po ochutnání čeká kouzelný zážitek. Tento bílý rum seženete na www.1er.cz za 505 Kč/0,7 l.  

Vyzkoušejte novinku v klasickém rumovém koktejlu Daiquiri.

daiquiri-2
Servírujte na ledu 50 ml bílého rumu Ron Santiago de Cuba Blanca, 25 ml čerstvě vymačkané citronové šťávy a 15 ml cukrového sirupu spolu s půlkou limetky na ozdobu a buďte si jisti, že tento ikonický nápoj bude doznívat ve vašich chuťových buňkách ještě pěkně dlouho.Líbil se Vám článek? Sdílejte ho!

Autor

red

Zdroj: www.1er.cz