ijournal.cz

Divadlo Semafor zve 16.5.2015 na představení „O CHYTRÉ PRINCEZNĚ“

red Zdroj: www.ochytreprincezne.cz 12.5.2015 Aktuality a pozvánky, Divadlo

„O CHYTRÉ PRINCEZNĚ je originálním propojením muzikálové pohádky s černým divadlem…a světem dětské fantazie, ve kterém si přijdou na své všechny generace!“

Je to jednoduchý poetický příběh o tom, že se nemáme krátkozrace upisovat ďáblu s vidinou krátkodobého štěstí a vykoupení, o pravé lásce, lidské rovnosti, upřímnosti a ženské moudrosti, a také o tom, že rodiče jsou stále tak trochu dětmi, ne zcela odlišnými od těch svých vlastních…“

Jedná se o zcela novou autorskou muzikálovou pohádku pro všechny generace na motivy Boženy Němcové, v originálním spojení s černým divadlem a jedinečným výtvarným pojetím otce černého divadla – scénografa a výtvarníka Jiřího Srnce. Pohádka, ve které si přijdou na své diváci všech generací je plná lásky, pravdy, napětí, skvělé hudby zkušeného hudebníka, skladatele a aranžéra Štěpána Eliáše a především trefného humoru pro děti i dospělé, obsaženého v původním romantickém veršovaném příběhu Jiřího Žáka. O produkci tohoto průkopnického multižánrového dílka stejně jako o část písňových textů se postarala Kristýna Pixová. To vše v podání zajímavých osobností pod režijní taktovkou Romana Štolpy.

princezna

Toto představení vznikalo v KULTURÁČKU NA BÍLÉ HOŘE, kde se mimo jiné např. odehrávala také příprava nedávno uvedené Sněhové královny, Kapky medu pro Verunku a dalších divadelních projektů.

Na začátku příběhu se setkáváme s holčičkou, které se nechce spát, a tak pro ni její tatínek vytvoří z hvězd pohádkový svět, jehož hlavní hrdinkou je právě ona sama – coby princezna Lenka, která svým vtipem a chytrostí zachrání chasníka Jirku, jenž se pro lásku k ní rozhodne upsat ďáblu, aby ho učinil princem, a mohl tak žádat princeznu o ruku. Tatínek s maminkou si v příběhu také s chutí zahrají na krále a dvorní dámu a všichni zúčastnění si tak musí zvykat na nový zámecký život a královskou etiketu. Pohádka tak poukazuje na mnoho úsměvných pravd o světě chudých a bohatých, o upřímnosti a přetvářce, lidské vypočítavosti i o lásce, a především o typických roztomilých situacích v rodinných vztazích nás všech.

Další plánovaná představení v divadle SEMAFOR jsou:

Sobota 23. 5. – od 11:00 a 15:00

Sobota 30. 5. – od 11:00 a 15:00

Předprodej a rezervace vstupenek přímo v divadle SEMAFOR jak na pokladně, tak na webových stránkách divadla (www.semafor.cz) nebo v síti TICKETPRO (www.ticketpro.cz)

Dále bude soubor působit i jako divadlo zájezdové.

Více informací na www.ochytreprincezne.cz

 

Líbil se Vám článek? Sdílejte ho!

Autor

red

Zdroj: www.ochytreprincezne.cz