ijournal.cz

Divadlo Hybernia uvede nový původní muzikál Sněhová královna, herecké obsazení je hvězdné

red Zdroj: snehovakralovna.cz 2.5.2014 Divadlo

Po dvou letech přichází po rodinném muzikálu Kapka medu pro Verunku do divadla Hybernia další, zcela nový původní český rodinný muzikál autorů Zdeňka Bartáka a Aleny a Jana Pixových, Sněhová královna. Muzikál vznikl velmi volně na motivy pohádky H.Ch.Andersena a na jeho realizaci spojily své síly dvě produkční společnosti Pixa-pro a MusicModelTrust Felixe Slováčka a Dagmar Patrasové. Ta se v muzikálu představí v titulní roli.

Původní známý pohádkový příběh autoři přizpůsobili velkému jevišti a výpravné muzikálové podívané pro všechny generace. Hlavním dějovým motivem zůstává velká láska Gerdy a její statečná cesta za vysvobozením milovaného Kaye. Na rozdíl od původní pohádky Gerda a Kay nejsou děti, ale mladí lidé, kteří mají před svatbou.  Sněhová královna  je složitá rozporuplná osobnost, zápasí v ní dobro se zlem, a ty jsou v muzikálu ztělesněny dvěma postavami – ONA je zlo a ON dobro. Autoři do příběhu přidali další nové postavy a naopak jiné, zejména zvířecí postavy, z původního příběhu vynechali. Přes všechny starosti Gerdy a její napínavou cestu,  příběh není ponurý a smutný, naopak – situace a postavy  se vyznačují milým humorem, který pobaví nejen malé, ale i velké diváky.

Silnou složkou muzikálu, jak jinak, je hudba Zdeňka Bartáka přesně vystihující nálady, povahy, dramatičnost příběhu i humorné situace, to všechno v dokonalém aranžmá Daniela Bartáka. Stejně tak i scéna Martina Černého, kostýmy Kateřiny Bláhové, choreografie Heleny Peerové, písňové texty Kristýny Pixové a v první řadě režie Lumíra Olšovského. Text ústřední písně Sněhová královna napsal Ondřej Suchý.

Konkurzy na muzikál prošlo přes tři sta uchazečů, z nichž byli po dlouhých úvahách a diskuzích vybráni ti z nejlepších zpěváků a herců, kteří nejlépe odpovídali typům jednotlivých postav.

 

SNĚHOVÁ KRÁLOVNA   Dagmar Patrasová / Mahulena Bočanová                            

GERDA                                   Ivana Korolová / Míša Sejnová / Anna Julie Slováčková

KAY                                         David Gránský / Jan Kopečný

PAN VRÁNA, ZAHRADNÍK, PRINC, LOUPEŽNÍK    Felix Slováček jun./Jan Vlas

V dalších rolích: Sabina Laurinová, Michaela Nosková, Linda Finková, Martina Pártlová,  Vlasta Žehrová,  Eva Kleinová, Barbora Rajnišová,  Míša Zemánková,  Eliška Ochmanová, Kateřina Herčíková, Lumír Olšovský, Daniel Barták, Peter Strenáčik  a další.

HUDBA  Zdeněk Barták

SCÉNÁŘ  Alena a Jan Pixovi

REŽIE  Lumír Olšovský

CHOREOGRAFIE  Helena Peerová

SCÉNA  Martin Černý

KOSTÝMNÍ VÝTVARNICE  Kateřina Bláhová

HUDEBNÍ ARANŽMÁ A NAHRÁVKA  Daniel Barták

TEXTY PÍSNÍ  Kristýna Pixová

HUDEBNÍ NASTUDOVÁNÍ  Linda Finková

 

Premiéra v Divadle Hybernia je připravena na 20. září 2014 od 18 hodin.

Lístky v obvyklých předprodejích nebo na www.snehovakralovna.cz

Líbil se Vám článek? Sdílejte ho!

Autor

red

Zdroj: snehovakralovna.cz