ijournal.cz

Den otců na zámku Loučeň aneb táta jako z pohádky

red Zdroj: Zámek Loučeň 29.5.2017 Aktuality a pozvánky, Výstavy

Tradice oslavy Dne otců je živá především v Americe. Slaví se, ale živě také ve Skandinávii, státech Pyrenejského poloostrova, nebo třeba v Bulharsku. Zámek Loučeň se přidal již před sedmi lety k těmto oslavám, a také v letošním roce připravil pro všechny táty, tatínky, otce a taťky dárek. Všichni muži, kteří se rozhodnou vyrazit se svými ratolestmi v neděli 18. června za společným zážitkem na zámek Loučeň dostanou vstup zdarma. Dostaveníčku pohádkových tatínků bude vévodit loupežník Rumcajs. V tento den bude také otevřena nová výstava „50 LET LOUPEŽNÍKA RUMCAJSE“. K vidění bude na zámku Loučeň až do konce srpna tohoto roku.

 Loučeň-Den-otcu-

„Svátek matek je propagován již tradičně. Nám bylo trochu líto tatínků, protože oslavě jejich svátku není věnována taková pozornost, přestože dobrý táta začíná být vzácností, a osobně se domnívám, že vyzdvihovat význam obou rodičů v rodině je velice důležité,“ uvádí Kateřina Šrámková, jednatelka zámku Loučeň. „Česku se dlouho tato tradice vyhýbala, ale pouze do doby, než se našlo pár nadšenců a průkopníků, mezi něž patří i zámek Loučeň, kteří si tento den připomenou spolu s většinou míst v Evropě, v neděli 18. června, kdy Den otců oslavíme. Letošní rok se na Loučeni nese v narozeninovém rytmu, slavíme 10 let od otevření zámku. A slavíme rádi s každým, kdo má také významné výročí. A protože i legendární loupežník Rumcajs – vzorný táta, slaví 50 let od uvedení první série večerníčků v České televizi, budou mít návštěvníci možnost být mezi prvními, kdo uvidí výstavu „50 LET LOUPEŽNÍKA RUMCAJSE“, která je na letošní léto zapůjčena na Zámek Loučeň z pražské Galerie umění dětem. Rumcajs, loupežník z lesa Řáholce, je nejznámějším českým pohádkovým tátou, proto se všebude při letošní oslavě Dne otců točit právě okolo pohádek a všichni tátové, kteří nás v tuto červnovou neděli navštíví, mohou ukázat svým dětem, že ony také mají svého tatínka „jako z pohádky,“ dodává Kateřina Šrámková.

aktivity pro rodiny
Nemáte někdy pocit, že tátů v pohádkách je málo? Kolik pohádkových tátů, otců a tatínků znáte? Určitě pana krále, co měl tři syny či tři dcery, tatínka Jeníčka a Mařenky, vodníka Hastrbucha, a pochopitelně Rumcajse, který svou rodinu měl rád nadevšechno. Přijeďte tedy se svými dětmi na zámek Loučeň a vypravte se do pohádky za těmito pohádkovými táty. Podívejte se společně, jací jsou ti praví tátové z pohádky. Budeme si na ně aspoň jeden den v roce s Vámi hrát.

piknikový koš

Program Dne otců 18.06.2017

10:30 Bubnování v kruhu –  velmi oblíbené

11:00 Vodník Ploutvička a Rusalka vaří lektvar síly

11:30 Loupežnická bitka

12:00 Bubnování v kruhu

12:30 Soutěže pro kluky i chlapy

13:30 Pohádka o Perníkové chaloupce

14:00 Bubnování v kruhu

15:00 Loupežnická bitka

15:30 Tatínku, hádej! … co na to pan král?

16:00 Bubnování v kruhu

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Líbil se Vám článek? Sdílejte ho!

Autor

red

Zdroj: Zámek Loučeň