ijournal.cz

Dámou roku 2022 se stala charizmatická Sofie Ritterová z Českých Budějovic

red Zdroj: Dáma roku 8.12.2022 Párty a večírky

V pražském Divadle Horní Počernice se uskutečnil 4. ročník soutěže Dáma roku a její vítězkou se stala Sofie Ritterová (60), která ke svému triumfu musela porazit 11 dalších finalistek. Na druhém místě skončila Jana Ferklová (58) z Prahy a třetí místo obsadila Mária Božová (50), Slovenka žijící v Praze.

(zleva) 2. Dana Ferklová, 1. Sofie Ritterová a 3. Mária Božová

„Mým povoláním a současně i největším koníčkem je klinická logopedie. Tím nejdůležitějším v životě je pro mě rodina. Mám čtyři dcery a opravdu se nenudím. Energii dobíjím cvičením tai chi chuan, prací na zahradě a tancováním. Přihlášením do soutěže jsem si splnila svůj dívčí sen,“ prozradila o sobě charismatická Sofie Ritterová během medailonku, který natočila na soustředění v Chorvatsku. Po skončení slavnostního finále, v jehož závěru převzala šerpu a korunku od herce Jana Šťastného, se svěřila, že vítězství oslaví se svým manželem, s nímž je už 18 let.

 K vítězství gratuluje Jan Šťastný


Již v průběhu první disciplíny bylo zřejmé, že Sofie je jasnou volbou na celkovou vítězku. Svým ladným tanečním vystoupením a přirozeným projevem okouzlila snad každého. A především porotu, v níž nechyběli ani herečka Uršula Kluková, zpěvačka Zuzana Stirská, zpívající moderátor Richard Sacher, zpěvačka Michaela Linková, režisér a scénárista Marek Dobeš, zpěvák Zbyněk Drda, houslista Michael Hejč, muzikálová zpěvačka Jana Vaculíková či herci Jindřich Žampa, Jan Šťastný a Štěpán Tuček.

Sofie Ritterová během volné disciplíny FOTO - Jakub Schulz
„Musím uznat, že vyhrála moje favoritka, které jsem dal nejvíce hlasů. Jinak ale bezmezně dámy obdivuji, protože nejsme na běžné modelkovské akci, ale že jsou to ty normální ženské, které potkáváme každý den. Kolik je v nich života, klobouk dolu,“ řekl oblíbený herec Jan Šťastný.„Letošní ročník se mi moc líbil. Myslim, že je to úžasné jak se do toho dámy opřely. Ten tanec se šálou, který předvedla vítězná Sofie byl úžasný,“ pochválila vítěznou Sofii Ritterovou Uršula Kluková.

 Kompletní finálová dvanáctka soutěžících


Někteří porotci vystoupili v doprovodném programu, například Zuzana Stirská zazpívala slavný gospelový hit I Will Follow Him, Richard Sacher tentokrát zvolil píseň Pavla Nováka – Nádherná láska. „Když jsem Sofii poprvé spatřil, hned jsem věděl, že vyhraje. Byla prostě nejlepší, a přitom z ní nečišela snaha vyhrát za každou cenu,“ podotkl Richard.

 Moderátor večera Miroslav Šimůnek s ředitelkou soutěže Lucy Junk
„Veškerý výtěžek z této akce poputuje na konto Galerie Silných Srdcí, která podporuje děti z dětských domovů i matky samoživitelky,“
řekla Lucy Junk, ředitelka této neziskové organizace, která soutěž pořádala ve spolupráci se společností StockholmDream Production.

 

 

 

Líbil se Vám článek? Sdílejte ho!

Autor

red

Zdroj: Dáma roku