ijournal.cz

Cocktail Weekend 2015 pro Kapku naděje

red Zdroj: Nadace Kapka Naděje 14.4.2015 Významné osobnosti, veřejné projekty
Vendula Svobodova                                                         Vendula Svobodová připravila v Brně první koktejl

Zakladatelka a prezidentka Nadačního fondu Kapka naděje Vendula Svobodová připravila v brněnském baru Super Panda Cirkus první koktejl k události Cocktail Weekend pro Kapku naděje, který se uskuteční 17.-18. 4. 2015 ve vybraných barech po celé České republice. Hlavní myšlenkou tohoto koktejlového víkendu je nabídka nealkoholických i alkoholických koktejlů, z jejichž prodeje jde 20 Kč na podporu Nadačního fondu Kapka naděje, který intenzivně pomáhá nemocným dětem v celé České republice.

Ve vybraných barech tak bude v pátek a sobotu tento týden možnost pomoci konzumací koktejlů nemocným dětem.

Akce COCKTAIL WEEKEND PRO KAPKU NADĚJE si klade za cíl spojit příjemné s užitečným a díky tomu je projekt u veřejnosti i koktejlových barů vnímám jako vyhledávaná a populární forma pomoci. Tento rok se celé charitativní akce zúčastní okolo 40 barů z celé České republiky. Získané finance v tomto roce budou použity na nákup moderních dětských lůžek pro děti léčené na hematoonkologii.

                                                        „V každém vašem objednaném drinku se ukrývá kapka naděje“.

Startovní koktejl pro Kapku naděje se uskutečnil v baru Super Panda Cirkus v neopakovatelné atmosféře, kterou tento brněnský bar nabízí. Asijský styl, promyšlené architektonické řešení se spoustou nezvyklých prvků, koktejly ze surovin, o nichž jste možná nikdy neslyšeli, ručně nasekaný led. To vše dalo místním barmanům inspiraci pro speciální modrý drink Kapka naděje, který za barem exkluzivně připravila Vendula Svobodová. Osvěžující mix z ginu, Lillet Blancu, Cartron Blue Curacaa, citronového freshe a poprašku absinthu ochutnali hosté v rámci hromadného přípitku, který symbolicky odstartoval COCKTAIL WEEKEND PRO KAPKU NADĚJE 2015.

Večerem provázel Luboš Xaver Veselý, který zdůraznil, že výběr baru je pro tyto dny zcela zřejmý. Záměr prvního modrého koktejlu v Brně není náhodná. „Brno zaznamenalo významný posun v koktejlové scéně, a proto jsme letos zvolili pro zahájení Moravu“, obhajuje Adam Slavík, iniciátor myšlenky, kdy koktejly jeden víkend v roce pomáhají.

„Česká barmanská asociace vždy podporovala rozumné charitativní aktivity a COCKTAIL WEEKEND pro Kapku naděje patří mezi ty příležitosti, které musíme podpořit již z podstaty věci. Není totiž lepšího spojení, než když dobře připravený koktejl nejen uspokojí konzumenta, ale navíc ještě pomůže někomu dalšímu. Věříme, že zapojit se do této aktivity a míchat o kapku lepší koktejly bude ctí pro celou řadu barů v České republice“, zmínil podporu prezident CBA Aleš Svojanovský. Přijďte na koktejl!
Seznam barů, kde můžete ochutnat s přáteli koktejly s Kapkou naděje, najdete na webové stránce www.kapkanadeje.cz .

Pijte zodpovědně.

Líbil se Vám článek? Sdílejte ho!

Autor

red

Zdroj: Nadace Kapka Naděje