Motto: Úspěch je směsicí tvrdé práce a velkých snů. (Lee Iacocca)
Dnes je Neděle, 15.Září 2019
ijournal.cz

Chlapidárium aneb průvodce tragikomickými známostmi a vztahovými katastrofami krok za krokem

red Zdroj: Stream.cz 4.10.2015 Knihy, Párty a večírky

V samém centru Prahy byla pokřtěna ojedinělá kniha, originálně – ohněm. Jedním z kmotrů knihy Chlapidárium se stal oblíbený šéfkuchař Roman Vaněk. Slavnostní křest byl plný překvapení, jedním z nich byla přehlídka pekelných mužů. Ti vykouzlili úsměv na tváři nejen přítomným dámám.

Taky máte pocit, že při hledání toho pravého neustále narážíte na leváky? Že zatímco se léta snaživě pídíte po adekvátním protějšku, počet zoufalců kolem vás roste geometrickou řadou? Kniha Chlapidárium je deníkem otrlé holky, jak sebe samu Karolína Vrbasová označuje, a seznamem šílených situací a osob, které ji v životě potkaly.

Křest knihy Chlapidárium

Autobiografická kniha Karolíny Vrbasové, známé z pořadu Fenomén internetové televize Stream.cz, je plná tragikomických povídek o více či méně zdařilých známostech. Číst prvotinu talentované autorky je jako vydat se na dobrodružnou cestu, během které se setkáte s různými typy mužů. A každý z nich vás zaujme něčím jiným.

titulkaChlapidárium je souborem krátkých čtivých příběhů, které napsal sám život. 
Vyděsí vás, pobaví a snad také poradí, komu a čemu se obloukem vyhnout. Hlavní hrdinka v nich s ironií sobě vlastní líčí své milostné eskapády, které odstartovaly nevinnou první láskou, a s proměnou z nevýrazné a nesebevědomé puberťačky v atraktivní mladou ženu nabírají na intenzitě. A hledání opravdové lásky se mění v tragikomedii, v níž excelují nejroztodivnější zástupci … a s přítelemmužského pohlaví. Na scéně se tak postupně objeví například submisivní kulturista, dominantní agresor, šílený básník, manipulátor, mamánek, hochštapler, superboháč, stalker, batůžkář, pseudomacho, muzikantský tragéd, sviňák či  divnosexuál. Jen správňák pořád nikde. Že vám to něco připomíná? 

„Potkat tohoto božího chlapa je jako narazit na zlatou žílu. Jsou totiž většinou zadaní, nebo mrtví. Máte-li štěstí, potkáte nula až jednoho za život,“ netají se neblahou skutečností Karolína, která díky svým bohatým zkušenostem ví, o čem mluví.

Chlapidárium tak rozhodně není předlohou pro dojemné telenovely, ani nemá co do činění s červenou knihovnou. Je sarkastickým svědectvím o tragikomických známostech a vztahových katastrofách, které autorku potkaly.

Karolína a její chlapi(dárium)s Romanem VaňkemSpolu s vydáním knihy, kterou lze zakoupit za doporučenou cenu 199 Kč exkluzivně na Alza.cz uvede internetová televize Stream.cz ve čtvrtek 8. října také úvodní díl stejnojmenného pořadu.

O AUTORCE
Karolína Vrbasová několik let pracovala jako novinářka a redaktorka ve zpravodajství. Je režisérkou, dramaturgyní a scénáristkou internetové televize Stream.cz, kde moderuje a píše scénáře. Její cyklus Fenomén je nejdéle fungujícím pořadem českého internetu a těší se velké přízni. Přes tři sta epizod si od roku 2008 přehráli diváci více než sto milionkrát. Karolína už od dětství ráda kreslí, ostatně ilustrace v knize Chlapidárium jsou toho důkazem.

Líbil se Vám článek? Sdílejte ho!

Autor

red

Zdroj: Stream.cz