ijournal.cz

Charitativní akce Nadačního fondu Packa na lyžích vynesla přes 30 tisíc korun a podporu poslance Jakuba Jandy

red Zdroj: www.packanalyzich.cz. 16.11.2021 Významné osobnosti, veřejné projekty
akce_foto

Svatomartinský charitativní večer – degustace vín a kaviáru v Galerii Kozí


Nadační fond Packa na lyžích si klade za cíl pomoct sportovcům postiženým parézou brachiálního plexu, tedy obrnou horní končetiny. Prvním z nich je lyžař Petr Novotný, který má ambice reprezentovat Českou republiku na paralympiádě v Pekingu. Jeho kamarádi a podnikatelé Tomáš Šapovalov a Martin Vinter by Petrovi tento sen rádi splnili. Za tím účelem nejen založili Nadační fond Packa na lyžích, ale také uspořádali charitativní večer. Ten se uskutečnil 11. listopadu v pražských podnicích Galerie Kozí a Le Terroir pod záštitou Centra handicapovaných lyžařů, Národní sportovní agentury a poslance Jakuba Jandy. Návštěvníci akce přispěli na nadační fond částkou přes 30 tisíc korun.

akce_foto

zleva: Vladimír Váchal (malíř), Jakub Janda (poslanec PČR), Petr Novotný (paralympijský lyžař), Tomáš Šapovalov (spoluzakladatel Nadačního fondu Packa na lyžích), Martin Vinter (spoluzakladatel Nadačního fondu Packa na lyžích)

 Hlavním lákadlem svatomartinského charitativního večera byla degustace kaviáru Pearla Caviar a rakouských a německých vín. Ta spolu s rautem čekala na všechny návštěvníky. Ti, kdo si zakoupili dražší variantu vstupenky, se mohli navíc těšit i na ochutnávku šampaňského. Část peněz z každé zakoupené vstupenky šla na nadační fond.

akce_foto

Svatomartinský charitativní večer – výstava obrazů Vladimíra Váchala v Le Terroir

Přímo na místě mohli účastníci přispět svým nákupem vín a kaviáru, kdy část z útraty putovala opět na pomoc Petru Novotnému. V průběhu večera proběhla také dražba speciálních láhví vína, balíčků s kaviárem a obrazů Vladimíra Váchala. Celkem se ten večer ve prospěch nadačního fondu vybralo přes 30 tisíc korun.

„Akci považuji za úspěšnou, a především jsem rád, že se nám ji povedlo uskutečnit. Kvůli zhoršující se koronavirové situaci v Rakousku nám dva dny před událostí odřekli účast téměř všichni rakouští vinaři, kteří měli svá vína osobně představit. Dorazil pouze zástupce vinařství Stadt Krems. V důsledku toho jsme byli nuceni akci přesunout na novou lokaci. Ale navzdory těmto komplikacím se večer vydařil a nám se podařilo vybrat nezanedbatelnou částku, která Petrovi aspoň částečně pomůže pokrýt náklady na tréninky a kvalifikační závody,“ konstatuje Tomáš Šapovalov, zástupce společnosti Pearla Caviar a jeden ze spoluzakladatelů fondu.

 

Na startu

akce_foto

Cukrářka Zlatka Otavová

Charitativním večerem podpora sportovců v žádném případě nekončí. Pro jeho organizátory je důležité, že vedle výtěžku z akce získal nadační fond záštitu a příslib dlouhodobé spolupráce od Národní sportovní agentury a také od poslance Jakuba Jandy. Ten je mimochodem bývalým reprezentantem České republiky ve skocích na lyžích.

Zakladatelé Nadačního fondu Packa na lyžích již připravují další charitativní večer, který se ponese v podobném duchu jako ten první a měl by proběhnout ještě v letošním roce.

Ti, kdo by chtěli nadační fond podpořit v mezičase, a přiblížit tak Petra Novotného jeho paralympijskému snu, mohou přispět na transparentní účet Nadačního fondu Packa na lyžích: 5988529002/5500. Momentálně si zájemci mohou též objednat cukroví od Zlatky Otavové, cukrářky a technoložky pořadu Peče celá země. Část peněz z prodeje cukroví bude věnována na nadační fond.

 

Více informací naleznete na stránkách www.packanalyzich.cz.

 

 

Líbil se Vám článek? Sdílejte ho!

Autor

red

Zdroj: www.packanalyzich.cz.