ijournal.cz

Český mystery thriller s mezinárodním obsazením míří do kin

red Zdroj: Bontonfilm 26.1.2020 Film

DARIA
Ve čtvrtek 30. ledna se v kinech objeví nový český film s názvem Daria. Snímek si zakládá na kvalitní vizuální stránce a kromě mnoha zvučných českých jmen se v hlavních rolích objeví také polský herec Pawel Delag nebo Američan Paul Louis Harrell. Ústřední dvojici ztvárnili Klára Miklasová a Mira Nosek.

Už úvodní komiksové titulky naznačují, že vizualitou snímku se tvůrci hodně zabývali. „Pro mě je vizuální stránka stejně důležitá jako scénář a dialogy, takže jsem věnoval spoustu času tomu, aby film vypadal tak, jak vypadá. Snažil jsem se, aby každá scéna byla jiná, byla něčím zapamatovatelná, ale zároveň aby zapadala do celku,“ vysvětlil režisér filmu Matěj Pichler.

Matěj Pichler - režisér

Pro začínající herečku Kláru Miklasovou byly některé scény opravdu náročné. „Vůbec jsem se necítila dobře třeba při scéně, při které jsem byla připoutaná k posteli vysoko nad zemí. Mám strach z výšek, bylo to opravdu těžké. A náročná byla i scéna, kdy jsme ve velkém mrazu běhali po lese. I když jsme byli oblečení, skoro jsme v mínus 17 umrzli…“ svěřila se herečka.

Klára Miklasová

„Je ale skvělé, že tady něco takového vzniklo, protože v Čechách se točí spíš komedie, a tohle je najednou jiné. Nejde o to, že bychom to neuměli, ale spíš na to nejsou finanční prostředky, přece jen thriller je náročnější žánr, ať už v hraní, dynamice filmu, nebo co se týče třeba barevnosti…“ dodal Mira Nosek, představitel psychiatra Marka, jenž pátrá po tom, kdo vlastně Daria je.

Mira Nosek

Do cesty se mu připletou dvě důležité postavy – soused Taz a podivný „policista“ Corragio. Do role Taze byl obsazen americký herec Paul Louis Harrell, který ji celou odehrál česky. „Byla to moje zatím nejtěžší role v životě, hlavně proto, že jsem se ji musel naučit v češtině. Musel jsem si nastudovat překlad textu, význam replik hereckých partnerů… A zahrát to i za těchto okolností všechno tak, aby to na plátně fungovalo, aby postava měla svůj charakter,“ vysvětlil herec, který žije v Los Angeles.

To Polák Pawel Delag, známý v Čechách už svojí rolí v úspěšné komedii Všechno nebo nic, hrál i v polštině. „Pawel hrál některé náročnější scény v polštině. Divák to ve výsledku nepozná, protože jsou role Paula a Pawla nadabované, ale pro nás to byl horor, dohlížet, jestli říkají všechno, co mají, a nesmát se u toho,“ řekl režisér o herci, jenž ztvárnil muže, který umí dosáhnout všeho, co chce. „Nikdo neví, kde se Corragio vzal, odkud přišel, kým je. Zda jde o policistu, nebo člena mafie… Je to muž, který nepoužívá násilí bezprostředně, ale když na něj dojde, tak v něm umí být krutý,“ popsal Delag.

grafika_logo

„Daria, to je prostě napětí od začátku do konce. Film je mimořádný nejen svým zpracováním, ale i speciální efekty, maskami a kresbami, a v neposlední řadě i hudbou, která naplno pracuje s emocemi diváka. Za hudební stránkou stojí Patrik Kettner, který má velkou zásluhu i na dokončení snímku jako takového, stejně jako režisér Matěj Pichler, bez kterého by snímek nikdy nevznikl,“ dodal producent filmu Michal Theer.

Mystery thriller s kriminálními prvky Daria přijde do kin 30. ledna 2020. Producentem je společnost Europe DMT Production Michala Theera, distributorem společnost Bontonfilm.

 nataceni_lysolaje

Synopse:

Mladý psychiatr Marek (Jaromír Nosek) a farmaceutka Daria (Klára Miklasová) se seznamují přes sociální sítě, ale hned po první osobní schůzce přitažlivá femme fatale Daria zmizí. Marek ji objeví až po několika dnech v psychiatrické léčebně, kde pracuje jeho matka (Jana Šulcová). V rámci své praxe se ujme jejího případu a snaží se rozklíčovat, co se stalo. Nejprve to vypadá, že je Daria opravdu blázen, brzy však zjistí, že si s ním možná jen trochu zahrává. Nebo je to jinak? Dariu s Markem někdo sleduje a nový soused Taz (Paul Louis Harrell) jim pomůže „ztratit se“ na vzdálenou biofarmu, kde žijí lidé, kteří nechtějí či nemohou být součástí dnešní společnosti. Žije tam i profesor (Jiří Schmitzer), který tvrdí, že se jedná o hru mocných a že se Daria, úspěšná ve farmaceutickém výzkumu, znelíbila některým lidem… 

 

Producent: Michal TheerDaria_Logo

Režie: Matěj Pichler                                    

Koproducent: Patrik Kettner

Scénář: Daniel Miňovský                             

Kamera: Aleš Hart

Střih: Jakub Vansa

Hudba: Patrik Kettner

Zvuk: Tomáš Bělohradský

Kostýmní výtvarník: Dominika Pichler                                

Architekt: Štěpán Kuklík                                                                              

Masky: Josef Rarach, Vlad Taupesh            

 

Hrají: Jaromír Nosek, Klára Miklasová, Pawel Delag, Jiří Schmitzer, Jana Šulcová, Paul Louis Harrell, Vasil Fridrich, Norbert Lichý, Martin Sitta, Jan Vlasák, Karel Dobrý, Jitka Sedláčková, Josef Vrána, Petr Semerád, Tomáš Havlínek, Tomáš Dastlík, Roman Štabrňák a další

Žánr: mysteriózní/thriller

Délka filmu: 89 minutVideoklip
– song k filmu

https://www.youtube.com/watch?v=6xW3UAHWeek

Písnička: Life
Interpret: Daria feat Miloš Novotný
Režie: Matěj Pichler
Kamera: Aleš Hart
Střih: Jakub Vansa
Postprodukce: PFX
Videoklip k soundtracku filmu Daria byl natočen na lokacích, kde se natáčel film, v Papírnách ve Vraném nad Vltavou a okolí s hlavní herečkou Klárou Miklasovou, zpěvákem Milošem Novotným a kapelou. Je doplněn o záběry z filmu.
 

Líbil se Vám článek? Sdílejte ho!

Autor

red

Zdroj: Bontonfilm