Motto: Úspěch je směsicí tvrdé práce a velkých snů. (Lee Iacocca)
Dnes je Středa, 17.Říjen 2018
ijournal.cz

Červnové akce v Grévinu nejen pro děti!

red Zdroj: Muzeum Grévin 30.5.2016 Aktuality a pozvánky, Pro děti

Muzeum Grévin je místem, kde to žije! V měsíci červnu zde budou mít napilno a bohatý program si budou moci užít nejen dětští návštěvníci. U příležitosti Mezinárodního dne dětí o víkendu 4.–5. června se muzeum promění v cirkusovou manéž. V sobotu 11. června večer ožije muzeum hudbou a poslední červnový víkend 25.–26. přivítá společně s dětmi a pohádkovými bytostmi prázdniny.

GECZ160012_Grevin Muzejni Noc_131x125,5_V02 press.indd

Cirkus Berto

První červnový víkend nastane v Muzeu Grévin „pořádný cirkus“. Zavítá sem dětský Cirkus Berto se svým představením o třech bláznivých klaunech. Nebude chybět ani veselá cirkusová kapela, klauni na chůdách, zruční žongléři, „gumoví“ akrobati nebo loutkové pouliční divadlo „Cirkus Fofr“. A šikovné děti budou mít příležitost se něco z jejich rozverného umění přiučit v cirkusové škole, to vše v otvíracích hodinách 10–19h.

DSC_7245

Hudební noc v GrévinuSeptembre 2014. Musée Grévin de Prague.

O týden později 11. června ožijí během Hudební noci v muzeu všechny hvězdy pop music! Ve ztvárnění revivalové kapely zazpívají své největší hity. Těšit se můžete nejen na domácí stálice hudebního nebe, ale i na miláčky světových pódií Elvise Presleyho, Michaela Jacksona a další. Muzeum Program ve vstupní hale bude probíhat až do půlnoci.


Vítáme prázdniny – pohádkový Grévin

Na konci měsíce děti společně s postavami z pohádek přivítají letní prázdniny. V Muzeu Grévin bude 25.–26. června probíhat víkend nabitý pohádkovým programem. Malí i velcí návštěvníci se z muzea přenesou do kouzelného světa pohádek. Pohádkové bytosti se předvedou v plné parádě během módní přehlídky a divadelního představení a pro děti si připraví i školu kouzlení a pohádkovou módní přehlídku.

DSC_7266

„Na stávající program muzea, který je součástí projektu „Muzeum, které žije“, má velký vliv herec, režisér, bubeník, básník a výborný organizátor Petr Batěk,“ říká Daniela Pedret, marketingová ředitelka muzea Grévin. Ten, kromě spolupráce s muzeem Grévin hraje v současné době v představení Malý princ, které pro Novou scénu Národního divadlo připravil Vladimír Morávek nebo v představení Cejch, kde bubnuje v kapele Doors Revival. „Jeho umělecký záběr je opravdu široký – od nedávného vydání sbírky básní Ona má křídla až po režiji projektu „živých obrazů“ na zámcích a v muzeích. Především tento poslední projekt byl inspirací pro vznikající spolupráci, „ dodává Pedret.

petr batek v grevin

Grévin Praha a Petr Batěk zahájili  spolupráci přípravou oslavy 700. narozenin Karla IV., které proběhly o víkendu 14.–14. 5., kdy muzeum zaplnili šermíři, středověké tanečnice a kejklíři, nefalšovaní alchymisté a nejedno malé páže z řad dětských návštěvníků bylo pasováno na rytíře. Atmosféra v muzea byla opravdu středověká, umocněná dobově oděným personálem.

 

Líbil se Vám článek? Sdílejte ho!

Autor

red

Zdroj: Muzeum Grévin