ijournal.cz

Centrum Paraple oslavilo pětadvacáté výročí ve Forum Karlín

red Zdroj: Centrum Paraple 15.12.2019 Významné osobnosti, veřejné projekty
Centrum Paraple zakončilo oslavy pětadvacátého výročí od svého založení galavečerem ve Forum Karlín. Sešli se zde příznivci a podporovatelé Centra Paraple a připomněli si nejvýznamnější události prvního čtvrtstoletí a třicet let se Svazem paraplegiků ve svobodné společnosti.

Galavečer Centra Paraple

Slavnostní jubilejní akci zahájili současný ředitel centra David Lukeš. Centrum Paraple si společně s více než 500 hosty připomnělo nejvýznamnější události uplynulého čtvrtstoletí a zároveň ocenili důležité osobnosti, které stály u zrodu. Podporovatelé a příznivci Centra Paraple, mezi kterými se objevili slavné české osobnosti, si připomněli i třicet let se Svazem paraplegiků (nyní CZEPA) ve svobodné společnosti.

„Jsem nesmírně vděčný, když vidím, jak Centrum Paraple každým rokem roste. A je neuvěřitelné, že tu jsme už 25 let. Poděkování patří všem těm, kteří se na historii Paraple jakkoliv podíleli, protože bez nich bychom tu nebyli,“ komentuje významné výročí Zdeněk Svěrák, prezident Centra Paraple, který si také jako jeden z oceněných převzal cenu od Báry Polákové za činnost pro Centrum Paraple.

Barbora Poláková, Zdeněk Svěrák

V průběhu večera na hosty čekalo akrobatické vystoupení novocirkusového sdružení Losers Cirque Company. O hudební program se postaral Thom Artway, kapela The Brownies a další.

„V Centru Paraple působím od roku 2010 a jsem rád, že můžu být součástí jeho historie. Je důležité si připomenout všechny naše úspěchy a poděkovat našim podporovatelům, bez jejichž dlouhodobé podpory a pomoci bychom nemohli fungovat. Těším se na další kus historie, kterou společně s Centrem Paraple napíšeme,“ říká David Lukeš, ředitel Centra Paraple.

David Lukeš, Zdeněk Svěrák

Centrum Paraple pomáhá lidem na vozíků s poškozením míchy a jejich rodinám zvládnout těžkou životní situaci a vrátit se zpátky do plného, aktivního života. Vybrané peníze putují na financování pobytové služby sociální rehabilitace pro lidi s poškozením míchy a další aktivity Centra Paraple.

Více informací na www.paraple.cz nebo www.facebook.com/paraple.cz/

 

 

 

 

Líbil se Vám článek? Sdílejte ho!

Autor

red

Zdroj: Centrum Paraple