ijournal.cz

Buď součástí nového trendu slow fashion!

red Zdroj: www.webnode.cz 27.9.2019 Rady, tipy, názory

Svět se konečně vzpamatovává z neuvěřitelného konzumního života a čím dál tím víc se zabývá ochranou životního prostředí a šetřením energie. Současný trend zero waste se promítá i do módy prostřednictvím slow fashion.

streetstyle-zdroj_Pixabay

Každý den nás oslovují řetězce s novinkami ze světa módy nebo neodolatelnými slevami. Snaží se nás nalákat, abychom nakoupili množství věcí, které ani nepotřebujeme. Protože tričko za stovku prostě nemůžeme v obchodě nechat, koupíme si levnou nekvalitní věc, která nám brzy přestane sloužit. Rychlou módu (fast fashion) produkující trendové oblečení za nejnižší náklady bez ohledu na dopady na naši planetu, teď střídá nový trend slow fashion. Poprvé pojem „slow fashion“ použila v roce v roce 2007 Kate Fletcher z Centra pro udržitelnou módu a znamenal pro ni módu, která nepodléhá trendům, je variabilní a nadčasová. Slow fashion je zatím nejpopulárnější v Japonsku nebo USA, ale své příznivce má i v České republice. Ti vyhledávají oblečení šité například u lokálních módních návrhářů, protože pomalá móda naopak klade důraz na řemeslnou dovednost, kvalitu a tradici. Znamená také opakované nošení a využívání oděvů. Upozorňuje lidi, aby nakupovali v bazarech a v obchodech z druhé ruky, kde nejen ušetří peníze, ale i přírodu. Tímto krokem se totiž zpomalí poptávka po novinkách v obchodních řetězcích.

feet-zdroj_Pixabay

Sami můžete oblečení v bazarech nakupovat, ale také ho prodávat. Velmi populární jsou i v online formě jako e-bazar nebo e-second hand. Pokud máte ve skříni šaty, trička, šperky nebo kabelky, které již nepoužíváte, stačí si založit online bazar a můžete se pustit do třídění svého šatníku. Společnost Webnode nabízí nejjednodušší aplikaci, díky které budete mít v průběhu pár minut vytvořený váš vlastní e-bazar. Stačí si po rychlé registraci na www.webnode.cz vybrat jednu z nabízených šablon. V každé z nich je připraveno několik ukázkových produktů. Díky nim si můžete vyzkoušet, jak bude váš nový e-bazar vypadat a jak se dá se zbožím pracovat. Jakmile si vyberete šablonu, ukázkové produkty jednoduše smažete a vložíte vlastní, které si nafotíte, a určíte cenu. Nově přidané produkty můžete následně editovat a filtrovat podle vašich představ. Vašim zákazníkům ulehčíte orientaci v obchodě a výběr produktů tak, že jednotlivé výrobky zařadíte do kolekcí. Využít můžete i další funkce, jako například dostupnost zboží.

Celý slow fashion internetový obchod si můžete vyzkoušet ve verzi zdarma. Přidávejte a upravujte produkty, nastavte si platební metody a způsob dopravy. Pokud se rozhodnete internetový obchod Webnode používat, můžete si ho pořídit jako součást Prémiových balíčků Standart a Profi.

Líbil se Vám článek? Sdílejte ho!

Autor

red

Zdroj: www.webnode.cz