ijournal.cz

Bubbleology: Mochi Ice Cream

red Zdroj: Bubbleology 19.6.2016 Gastronomie

Bubbleology – fenomén, který si během krátké doby získal srdce mnoha milovníků nápojů Bubble Tea, přichází se žhavou novinkou, dezertem mochi. Tradiční asijská pochoutka mochi z rýžovému těsta je v Japonsku odpradávna spojená s obřadem pití čaje, a proto dezert mochi nemůže chybět v nabídce londýnského konceptu Bubbleology.
Mochi_nabile

Má ovšem nový přístup a mochi servíruje jako zmrzlinu. Tradiční fazolovou pastu nahrazuje výbornými zmrzlinami. Mochi Ice Cream tak ochutnáte v kombinaci Kokos se zmrzlinou z tmavé čokolády, Kakaové těsto s kokosovou zmrzlinou, kiwi & vanilka, ultra mangový s příchutí tohoto ovoce na těstíčku i uvnitř a borůvka & borůvka. Zkrátka nejoblíbenější chuťové kombinace legendárního Bubble Tea. Barevná a zábavná mochi jsou navíc skutečně ‚homemade‘, což jim zaručuje tu nejvyšší kvalitu a skvělou chuť.

Zdravý jing a jang

Mochi, jehož historie sahá až do 8. století, je silně spojeno s japonskými zvyky a kulturou, tento dezert byl původně záležitostí pouze šlechty a rozšířil se až s pěstováním rýže. Při obřadech ve svatyních se dokonce mochi nabízejí Bohu -  spojená k sobě jako symbol „Jing and Jang“ či „Nebe na zemi“. Právě rýže a její hustota mu dodává překvapivě vyšší obsah energie, než má pouze rýže vařená. V neposlední řadě obsahuje fytin, což je relativně neznámý, silný antioxidant, působící jako prevence rakoviny nebo arteriosklerózy.

SmooTea

Kdo by ještě neznal skvělý a praskající Bubble tea?

Bubble tea  je fenomén, který si postupně získal své fanoušky po celém světě. Tento populární nápoj pochází z Tchaj-wanu a obletěl celý svět. V britské metropoli vznikl pod konceptem Bubbleology, který v roce 2012 přišel také do Čech. Jde o přírodní nápoj, který má díky blahodárným účinkům zeleného čaje antioxidační účinky, zároveň pomáhá dodržovat pitný režim. Je vhodný i pro děti, těhotné ženy nebo třeba celiaky a alergiky. Základem studeného nebo teplého Bubble Tea od Bubbleology je černý nebo zelený čaj dochucený ovocnými příchutěmi.

Na dně kelímku najdete tapiokové perly, želé nebo praskající kuličky, které vysajete silným brčkem. Vybrat si můžete z ovocných a mléčných verzí, které lze libovolně kombinovat. Mléčné verze neobsahují laktózu (mléčnost způsobuje škrob z manioku a palmový olej).

imageBubbleology je v České republice jediným Bubble Tea, který se drží britského konceptu a originální receptury produktu a postupu přípravy.

www.bubbleology.cz

Kde nás najdete?

Praha: 1. podlaží, Atrium Flóra, Vinohradská 151

Pardubice: OC Afi Palace

Praha 3: Koněvova 141

Praha 1: Maiselova 3 a OC Palladium, Náměstí Republiky

Praha 8: OC Černý most

Praha 4: OC Arkády Pankrác a OC Novodvorská Plaza

Praha 8: Florentinum

České Budějovice: Nákupní centrum Géčko a Lannova třída 47

Plzeň: OC Olympia, OC Doubravka a OC Plaza

Brno: Olympia Brno, U Dálnice 777

Jihlava: City park Jihlava, Hradební 1

Ostrava: Forum Nová Karolína Ostrava, Jantarová 3344/4, Ostrava 2

Hradec Králové: Velké náměstí 153, HK Futurum

 

Milujete Bubbleology? Čerpejte výhody s věrnostní kartičkou

Pořiďte si věrnostní kartičku – při nákupu jakéhokoliv nápoje získáváte z ceny nápoje 10% kredit. Jak kartičku získáte? Zastavte se u nás na kterémkoli z prodejních míst v České republice, kartičku Vám vystavíme na počkání a představíme vám její výhody.

karta1Karta2


Líbil se Vám článek? Sdílejte ho!

Autor

red

Zdroj: Bubbleology