ijournal.cz

Berenika Suchánková se vydává s novým uměleckým jménem BERY na sólovou hudební dráhu. Její debutový videoklip právě vychází

red Zdroj: www.auroraagentura.cz 14.11.2023 Celebrity

Má za sebou desítky rolí v divadelních hrách a muzikálech, ve kterých hraje již od dětství. Diváci ji mohou znát také z televizních obrazovek například ze seriálů ZOO, Chataři ze Švihova nebo třeba Národní házená. Řeč je o herečce a zpěvačce Berenice Suchánkové, dceři herce Michala Suchánka, která se nově pod uměleckým jménem BERY vydává na sólovou hudební dráhu s debutovým singlem STAČÍ ŘÍCT.

bery

Berenika se herectví věnuje od roku 2009, kdy se v Divadle Kalich objevila ve své první dětské roli. O tři roky později měla premiéru i na televizních obrazovkách, konkrétně v seriálu Gympl s (r)učením omezeným. Následovalo úspěšné studium na Konzervatoři Jaroslava Ježka, kde vystudovala obor Muzikál. Na škole se také seznámila s muzikantem Jarym Tauberem, který ji před déle než rokem vybídl k sólové hudební dráze.

„Mít vlastní písničku jsem si dlouho přála, ale zároveň jsem si to neuměla představit. Dokopal mě k tomu až Jary Tauber, můj spolužák z konzervatoře. Poslal mi krátkou nahrávku a mě to hrozně nadchlo,” říká BERY o prvotním impulsu vrhnout se na vlastní tvorbu. „Bohužel ta rozpracovaná píseň byla více jak rok v šuplíku. Mé osobní rozpoložení, ve kterém jsem se nacházela v lednu letošního roku, mi ale dalo naději a víru v sebe sama. Věděla jsem, že nemám co ztratit, a tak jsem si dovolila sama před sebou se otevřít. Pak už to šlo ruku v ruce. Sessions u Jaryho, studio, čtení básní, vnímání svých pocitů a umění je zformulovat,” dodává talentovaná umělkyně ke svému složitějšímu začátku.

Berenice dělá radost pracovat na autorských písních i proto, že její tatínek, známý herec a režisér Michal Suchánek, si vždy přál ať dá přednost zpívání před herectvím. „Mně se prostě líbí, jak zpívá! Jsem třeba otcovsky zaslepen, ale tak to je. A i když by mne jako rodiče mohla rozčilovat svojí neústupností a tvrdohlavostí dělat si věci po svém, vnitřně mi tím imponuje. Text, studio, klip… Pustila se do toho sama a dotáhla to do konce. Tedy vlastně… na začátek,” říká s potěšením Michal Suchánek.

O režii debutového videoklipu k písni STAČÍ ŘÍCT se postaral její bratr. „Bezpochyby mi bylo jasné, že režisérem mého prvního videoklipu bude můj brácha Jáchym. Několik volných večerů jsme přemýšleli, jak by měl klip vypadat. Nakonec zvítězila jednoduchost, tu mám nejradši,“ popisuje BERY vznik videoklipu.  Píseň se nahrávala a produkovala v Rooftop Studios. Autorem hudby je Jary Tauber, který se zároveň podílel společně s BERY a Karlem Říhou také na textu.

Líbil se Vám článek? Sdílejte ho!

Autor

red

Zdroj: www.auroraagentura.cz