Motto: Úspěch je směsicí tvrdé práce a velkých snů. (Lee Iacocca)
Dnes je Neděle, 20.Leden 2019
ijournal.cz

Benefiční galavečer nadace Rakovina věc veřejná již tuto sobotu

red Zdroj: Věc veřejná 1.11.2015 Aktuality a pozvánky

Již tuto sobotu 7.11.2015 od 20 hodin proběhne v olomouckém NH Collection Olomouc Hotel Congress benefiční galavečer nadace Rakovina věc veřejná. Stále si můžete koupit vstupenku za 399,-Kč a podpořit tím celkový výtěžek večera, který bude využit k realizaci cílů nadace Rakovina věc veřejná.

pozvánkaCílem celého večera bude upozornit na nutnost prevence a podpořit vývoj a výzkum v Ústavu Molekulární a Translační Medicíny

Moderátorem slavnostního galavečera bude Libor Bouček, dále se můžete těšit na pěveckou show Kate Matl s tanečníky na podpatcích, novou kolekci z dílny známého slovenského designéra Fera Mikloska – Miklosko Fashion Design, kolekce italských značek Ciao di Max Tary a Primigi. Modely předvedou finalistky soutěže Česká MISS, modelky z agentury Franklymodels v čele s tváří večera Českou MISS 2014 Gabrielou Frankovou, a známými olomouckými sportovci – fotbalisté prvoligového klubu SK Sigma Olomouc a hokejisté z HC Olomouc.

Nadace Rakovina věc veřejná jako jediná v České republice svou činností podporuje spolufinancování výzkumu  a vývoje nových nádorových léčiv a diagnostických metod. Kromě činnosti orientované na pomoc získávání nezbytných finančních prostředků na podporu výzkumu, nadace také  realizuje řadu edukativních a podpůrných projektů pro širokou veřejnost s důrazem na nutnost preventivních vyšetření. Jeden z hlavních nadačních  projektů zaměřený na prevenci je jedinečná možnost testování na přítomnost HPV virů, které můžou způsobit onkologické onemocnění děložního čípku. Ročně onemocní rakovinou děložního čípku 500tisíc žen na celém světě a 270 tisíc žen na toto onemocnění umírá. Nadace Rakovina věc veřejná uvedla na trh samoodběrový test Evelyn brush, jedná se o přesné testování DNA na přítomnost viru HPV.

Více informací naleznete zde:

www.vecverejna.eu, www.vecverejna.cz

 

 

 

Líbil se Vám článek? Sdílejte ho!

Autor

red

Zdroj: Věc veřejná