ijournal.cz

Becherovka odhalí část svého tajemství

red Zdroj: společnost Jan Becher – Karlovarská Becherovka 10.2.2017 Zajímavosti

Už více než 200 let je recept na Becherovku stejný a hlavně tajný. A tak to i zůstane. I když ne tak docela. Část tajemného receptu vám poodhalí na čtyřech nových etiketách z limitované edice. Etikety ukáží vybrané koření a byliny, které jsou součástí legendárního likéru. Trojici lahví koupíte od března v obchodech, čtvrtou seženete pouze v Muzeu Jana Bechera.

Becherovka_specialni_edice-001

Proč Becherovka chutná tak skvěle? Protože její recept skrývá pečlivě namíchané, promyšlené a harmonické spojení kvalitních surovin a to více než 20 bylin a koření z našich luhů a hájů i z dalekých exotických krajin. Toto složení Becherovky znají pouze dva lidé. A oba jsou vázaní mlčenlivostí až do konce svých životů.

Becherovka_specialni_edice.

Jedním z nich je vedoucí výroby Bohuslav Pich. Ten se každou středu zamkne ve speciální místnosti. To, co se v následujících čtyřech až pěti hodinách odehrává, je kombinací jemné lékárnické práce a těžké fyzické dřiny. Během té doby musí pečlivě odvážit a namíchat čtyři várky směsi. Každou z nich přitom tvoří 400 kilogramů bylin.

Becherovka_specialni_edice-002
Recept je tedy střežen opravdu přísně, přesto do něj nyní budete moci výjimečně nakouknout. Díky novým etiketám z limitované edice Becherovky. Abyste mohli poodhalit tajemství, je třeba lahev dobře namrazit. Nízká teplota, která Becherovce sedí nejlépe, následně zobrazí český název byliny či koření na etiketě.

Becherovka_specialni_edice-003

Tato speciální limitovaná edice se bude vyrábět pouze jednou. Proto neváhejte a posbírejte všechny čtyři etikety. Pro jednu z nich ovšem musíte do domovského města likéru, do Karlových Varů. Omezené množství čtvrtých lahví určených pro opravdové sběratele seženete pouze v tamním Muzeu Jana Bechera. Milovníků Becherovky, kteří mají tento bylinný likér tak rádi, že sbírají její lahve a další předměty s ní spojené, totiž není málo. Najdou se dokonce i takoví, kteří z lahví Becherovky skládají ve sklepě oltáře. Tak na nic nečekejte a vydejte se do Karlových Varů včas.


Líbil se Vám článek? Sdílejte ho!

Autor

red

Zdroj: společnost Jan Becher – Karlovarská Becherovka