ijournal.cz

Barvou roku 2015 je MĚDĚNÁ ORANŽOVÁ

red Zdroj: Dulux 4.2.2015 Hi-tech a bydlení

Víte, proč je brožura Dulux Colour Futures netrpělivě očekávána všemi, kdo se zajímají o interiérový design, dekor a barevné trendy? Jste stejně jako tito lidé zvědaví na letošní barvu roku a principy, v nichž se zrcadlí? Letos již po dvanácté přichází největší výrobce barev a nátěrů Akzo Nobel s odhalením Dulux Barvy roku. Díky tomu se můžete nyní spolu s námi ponořit do tajů interiérového designu a objevit stěžejní barvy a trendy pro rok 2015. Studené barvy, které hrály prim v předešlých letech – odstíny modré a zelené – jsou nyní nahrazeny teplejšími tóny. Seznamte se s Barvou roku 2015 – tou je MĚDĚNÁ ORANŽOVÁ.

CF15-COY-12

Barevné trendy pro rok 2015

Značka Dulux také letos s potěšením prezentuje barevné trendy pro nadcházející rok. Colour Futures představuje tradici, která v CF15-FB-3sobě ukrývá bohatou inspiraci pro všechny. Každý z nás se může ztotožnit s jedním z pěti trendů roku nebo s hlavní myšlenkou, která je zastřešuje, a která má významný vliv na to, jaká vlastně letošní barva roku bude.

„Naše barevná předpověď má význam pro každého, kdo se pohybuje ve světě estetiky a interiérového designu – ať už na profesionální úrovni, či jako vášnivý fanoušek. Vždy se snažíme poznat možné potřeby zákazníků – a to dokonce dříve, než je pocítí oni sami. K tomu je třeba dlouhodobé sledování společenských, ekonomických a designových změn na celém světě. Takže ať už jste člověk hledající inspiraci pro vylepšení svého domova anebo architekt jdoucí ruku v ruce s aktuálními trendy, tato publikace vám pomůže zorientovat se v rozmanitém světě designu a sklidit úspěch, který očekáváte,‟ říká Martin Brodský, Senior Brand Manager Dulux.

CF15-COY-13

Barva roku 2015 MĚDĚNÁ ORANŽOVÁ

Letos necháváme za sebou dojmy z Barvy roku 2014. Od chladných tónů modré a zelené, které dominovaly v uplynulých letech, se posouváme směrem k teplejším odstínům: růžové, červené a oranžové. Tyto barvy jsou nám obecně velmi příjemné, neboť v sobě nesou nádech přírody, příjemný dotyk lidské kůže a teplo domova.CF15-COY-8

MĚDĚNÁ ORANŽOVÁ reflektuje a sjednocuje všechny hlavní trendy, které jsme identifikovali jako stěžejní pro letošní rok:

  • přívětivý přístup a důraz na sdílení společných hodnot
  • přirozenou paletu planety Země (od zemitých tónů po zářivé sluneční tóny žluté)
  • odstíny lidské pokožky jako znamení mezilidských vztahů
  • sépiové barvy symbolizující minulost

Je to barva, která v plné hloubce a šíři kombinuje dva zdánlivě odporující si principy – výjimečnost a každodennost. Vyzkoušejte MĚDĚNOU ORANŽOVOU a objevte překvapivé kouzlo všedních dní.

Nezávislí experti z celého světa

Každý rok spolupracuje Globální estetické centrum Akzo Nobel s nezávislými experty na design a trendy. Tomuto kreativnímu setkání říkáme ColourFutures workshop – zde designéři diskutují o celosvětových trendech. Na základě těchto diskuzí pak naši experti na barvy vytváří barevnou paletu pro nadcházející rok. A nyní tu již máme výsledek. Dostupný pro každého a určený pro všechny, kdo se o tuto problematiku zajímají.

CF15-COY-3

Colour Futures 2015

Brožura Colour Futures 2015 je k dispozici ke stažení na stránce http://www.colourfutures.com, kde se také dozvíte více o fascinujících trendech a odstínech.

Další informace na webových stránkách:www.dulux.cz

nebo na Facebooku:https://www.facebook.com/DuluxCZ /https://www.facebook.com/DuluxCZ

 

 

 

Líbil se Vám článek? Sdílejte ho!

Autor

red

Zdroj: Dulux