ijournal.cz

Barva roku 2022: Very Peri Najde si místo i ve vašem šatníku?

red Zdroj: Fashion Arena Prague Outlet 4.2.2022 Móda, obuv, doplňky

Už 23 let vyhlašuje Pantone Color Institut barvu roku, která je inspirací pro módní a designerské značky z celého světa. Pro rok 2022 institut vůbec poprvé vytvořil zcela nový odstín. Barva dostala název Very Peri a snoubí v sobě odstíny intenzivní modré s podtóny červené a fialové. Pro barevnou módní inspiraci jsme vyrazili do pražského outletového centra Fashion Arena Prague Outlet.

Very peri ecomail

Vytvoření nové barvy v rámci vzdělávacího barevného programu Pantone Color of the Year nastalo vůbec poprvé v historii. Podle institutu Pantone je to reakce na globální inovace a transformace, ke kterým v dnešní době ve světě dochází. „Odstíny fialové jsou v posledních letech v kolekcích světových i lokálních značek čím dál populárnější. Proto produkty v barvě Very Peri najdou zákazníci i v našem centru, navíc za výhodné outletové ceny,“ říká Lenka Čapková, ředitelka Fashion Arena Prague Outlet.

Šedá a žlutá, tedy barvy roku 2021, byly pro letošek nahrazeny unikátní Very Peri, jejímž základem je široká paleta intenzivní modré s bohatými fialovo-červenými podtóny. Letošní barevný favorit vyjadřuje podle institutu bezstarostnou sebedůvěru a smělou zvědavost, která oživuje našeho kreativního ducha. Jako nejveselejší a nejteplejší z modrých tónů má být symbolem proměny, kterou svět prochází.

Hřejivý, výrazný levandulový tón může obstát zcela samostatně, ale stejně tak má potenciál v nejrůznějších kombinacích, díky nimž můžete docílit podmanivých outfitů. Spojení bílého základu s drobnými akcenty Very Peri je svěží a současně nepůsobí přeslazeně. Skvěle se hodí i ke všestranné šedé, jemné béžové, ale i oranžovým nebo žlutým odstínům, které sídlí na opačné straně barevného spektra. Právě spárováním oranžových a žlutých odstínů s Very Peri můžete docílit toho, že bude každá z těchto barev působit živě a energicky. Pokud jde o kombinace s modrou, rozhodně se nebojte kombinací s jakýmkoli odstínem džínoviny, funguje skvěle.

batoh boty kabelka křivák mikina Dámský křivák Trussardi, obchod Trussardi, Fashion Arena Prague Outlet, původní cena 7790 Kč, outletová cena 4690 Kč.Batoh Ecco
, obchod Ecco, Fashion Arena Prague Outlet, původní cena 5999 Kč, outletová cena 2999,5 Kč. Boty ECCO, obchod ECCO, Fashion Arena Prague Outlet, původní cena 5399 Kč, outletová cena 2159,6 Kč. Pánská mikina Gant, obchod Gant man, Fashion Arena Prague Outlet, původní cena 3199 Kč, outletová cena 2239 Kč. Kabelka Lacoste, obchod Lacoste, Fashion Arena Prague Outlet, původní cena 5099 Kč, outletová cena 3059 Kč.


střevíce pásek peněženka
Pásek Guess
, obchod Marciano&Pinko, Fashion Arena Prague Outlet, původní cena 2250 Kč, outletová cena 1225 Kč. Páskové boty Marciano, obchod Marciano&Pinko, Fashion Arena Prague Outlet, původní cena 4130 Kč, outletová cena 1490 Kč. Peněženka Ecco, obchod Ecco, Fashion Arena Prague Outlet, původní cena 3699 Kč, outletová cena 1849,5 Kč.

Líbil se Vám článek? Sdílejte ho!

Autor

red

Zdroj: Fashion Arena Prague Outlet