ijournal.cz

Atopický ekzém se nedá vyléčit, s atopickým ekzémem je dobré naučit se žít! Jak?

red Zdroj: www.atopikonline.cz 8.10.2020 Krása a zdraví, Rady, tipy, názory

Atopik onlineAtopický ekzém je komplex mnoha projevů a fází onemocnění s širokou škálou doporučení a léků, které se liší dle formy od akutní až po chronickou. Pacienti mají k dispozici různé formy a skupiny léků, které se musí naučit vhodně používat. Jak, kdy a proč je klíčové k pro zvládání onemocnění.

“Atopický ekzém se nedá vyléčit, s atopickým ekzémem je dobré naučit se žít!“ uvádí prof. Petr Arenberger, DrSc. MBA , předseda České dermatovenerologické společnosti a odborný garant projektu Atopikonline.cz

prof.  Petr Arenberger, DrSc. MBA

E-learningový projekt pro pacienty s atopickým ekzémem Atopikonline.cz je vzdělávací web pro pacienty s nově diagnostikovaným atopickým ekzémem, ale i pro chronické pacienty, kteří hledají ty správné informace.

Na internetu je spousta nepravdivých a zavádějících informací ohledně doporučení řešení problematiky atopického ekzému. Projekt AtopikOnline sdružuje odborníky pro dané téma, a tím dává pacientům jistotu, že získají ucelené a ověřené a validní informace.

úvodní foto

Atopikonline.cz byl realizován s předními specialisty v dermatologii, kteří se danou problematikou zabývají – prim. MUDr. Čapková, MUDr. Nina Benáková, Ph.D. a MUDr. Radek Litvik. Česká dermatovenerologická společnost ČLS. JEP projekt doporučuje.

Okruh témat obsažených v jednotlivých modulech je od obecných informací o atopickém ekzému přes důležitost funkce kožní bariéry, význam emoliencií v léčbě až po konkrétní životní situace. Jednotlivé lekce se věnují praktickým a konkrétním situacím v životě pacientů jako je například sport, těhotenství, svatba, volba správné dekorativní kosmetiky. Speciální část projektu je věnována atopickému ekzému u dětí nebo úskalí používání kortikoidů a dalším tématům, jako je například schémata léčby a jejich formy, používání masťových základů, jak je správně aplikovat atd.

 

Miminum atopika – www.atopikonline.cz je projekt pro pacienty s atopickým ekzémem a jejich blízké.

Projekt byl spuštěn 1. 10. 2020 a registrace je zdarma.

Na https://www.atopikonline.cz se můžete zaregistrovat i Vy.

 

Líbil se Vám článek? Sdílejte ho!

Autor

red

Zdroj: www.atopikonline.cz