ijournal.cz

Andrea Verešová kralovala festivalu uměleckého skla

red Zdroj: Glass Fest Karlovy Vary 2014 12.7.2014 Společenské akce a události, Výstavy a veletrhy
Galerie Minea ve spolupráci s Euronova Group pořádá již čtrnáctý ročník festivalu uměleckého skla Glass Fest Karlovy Vary 2014. Oficiální doprovodná akce Mezinárodního filmového festivalu se koná v prostorách karlovarské Vřídelní kolonády od 11. července do 31. srpna 2014. Vernisáž ozdobila módní přehlídka slovenské návrhářky Jany Pištejové, která zavítala do Karlových Varů se svou show Dream of californication. Hvězdou módní přehlídky se jednoznačně stala krásná Andrea Verešová, ale objevila se i řada dalších zvučných modelek.


Řada celebrit a významných osobností se sešla na vernisáži Glass Fest Karlovy Vary 2014. V prostředí Vřídelní kolonády událost slavnostně zahájil moderátor Petr Jančařík. Módní návrhářka Jana Pištejová představila show „Dream of californication“. Už téma přehlídky naznačuje kontroverzi, ukazuje temnou stránku Hollywoodu což autorka považuje za metaforu lokálního šoubyznysu a jeho temných stránek, vrstev uložených pod dokonalým nablýskaným povrchem, kde je však podstata jiná než jak se zdá na první pohled. Častokrát smutná až tragická. Má však atraktivní překrásnou tvář.

Model předváděla Andrea Verešová

Model předváděla Andrea Verešová


Jana Pištejová, návrhářka z Bratislavy, čerstvá držitelka ocenění Dunajská perla za přínos Slovenské módní tvorbě, která se každoročně prezentuje na Bratislavských módních dnech. Její modely jsou odvážné, ženské, často extravagantní. Jana vnímá své klientky jako překrásné rebelky, které se nenechávají jen unášet událostmi, ale sami tvoří, jsou motivované, úspěšné a nikdy nestárnou v duši. „Myslím, že téma přehlídky Dream of californication se zajímavě propojilo s Glass Fest Karlovy Vary 2014,“ říká návrhářka. „Propojit sklo a šaty pro mě bylo výzvou a myslím, že se to povedlo, vše se tu blýskalo,“ usmívá se Pištejová.

Módní show komentovala Gabriela Partyšová

Módní show komentovala Gabriela Partyšová


Přehlídku zdobily krásky Andrea Verešová, Jitka Válková, Nikol Moravcová, slovenská herečka a moderátorka Lenka Vacvalová, první vicemiss SK 2003 Miroslava Luberdová, finalistka Miss Universe SK 2010 Jana Mutňanská, Miss Intercontinental SK 2006 Katarína Manová a misska Denisa Pasečiaková, která zvítězila v loňském roce v Číně v soutěži o nejkrásnější tělo světa.

IMG_6704
Galerie Minea a Mgr.A. Radek Stehlík ve spolupráci se společností Euronova Group tradičně i letos uspořádala přehlídku současné sklářské tvorby Glass Fest Karlovy Vary 2014. Významná výstava pod záštitou hejtmana Karlovarského kraje PaedDr. Josefa Novotného a primátora Karlových Varů Ing. Petra Kulhánka se stala nedílnou součástí týdenní události v Karlových Varech. Jedná se o oficiální doprovodný program 49. ročníku Mezinárodního filmového festivalu. S výstavou, která samotná je k vidění až do konce srpna, se každoročně pojí Správa přírodních léčivých zdrojů a kolonád v Karlových Varech. Kurátorem výstavy se již tradičně stává PhDr. Jaroslav Polanecký PhD. z Fakulty umění a designu Univerzity J.E.Purkyně v Ústí nad Labem. Architektem expozice je Václav Kouba z Karlových Varů. Hlavním partnerem se stala společnost ELIOD servis.

IMG_5858
Těžištěm akce je reprezentativní výstava současného skla v prostorách přízemí a patra Vřídelní kolonády, kde se představí více než třicet výtvarníků a skutečných mistrů v oboru z ČR. Ze zahraničních hostů se účastní třináct autorů. K vidění bude celkem šedesát pět exponátů. Organizátoři připravili zajímavou přehlídku prací současných autorů všech věkových skupin, zastávajících různé názory na tvorbu a vyjadřujících se prostřednictvím rozmanitých technik a technologií. Pořadatel Glass Fest Karlovy Vary 2014 Radek Stehlík se kromě vlastní umělecké tvorby zabývá organizováním výstav doma i v zahraničí. „Skla různých barev včetně klasického křišťálu považuji za mimořádně silné materiály pro umělecké vyjádření. Pro mne, i pro většinu mých kolegů, je sklo i díky různým sklářským technikám a technologiím silnější, a často je i přesvědčivější než např. bronz, mramor nebo olejomalba. Za podstatný považuji také fakt, že se jedná o materiál českého národního významu“, říká provozovatel Galerie Minea.

Více informací se dozvíte na: www.glassfest.cz.

Líbil se Vám článek? Sdílejte ho!

Autor

red

Zdroj: Glass Fest Karlovy Vary 2014