ijournal.cz

Andaz Prague – první luxusní lifestylový hotel v České republice

red Zdroj: Andaz Prague 18.3.2022 Cestování, Zajímavosti

Praha se stala domovem prvního luxusního lifestylového hotelu. Pětihvězdičkový Andaz Prague najdete na Senovážném náměstí, v památkově chráněné budově bývalého Cukrovarnického paláce. Svým hostům nabídne jedinečnou atmosféru, spojující mystickou historii s moderními trendy. Unikátní design je inspirovaný mýty a legendami české historie, prezentuje díla českých umělců i bohatý řemeslný odkaz naší země. Hotel má propracovaný koncept, který okouzlí všechny smysly. Na místě najdete také samostatnou exkluzivní restauraci ZEM a bar MEZ, které osloví nejen hotelové hosty, ale i místní klientelu a mezinárodní světoběžníky. Dokonalým místem pro relaxaci je Klara Rott The Spa, kde pracují s extra čistou a mimořádně účinnou českou bio kosmetikou Klara Rott.

 Andaz Prague

Exkluzivní pětihvězdičkový Andaz Prague je prvním hotelem americké hotelové sítě Hyatt v České republice a je pátým hotelem Andaz v Evropě. Jeho součástí je 152 pokojů, 24 apartmá a 5 velkoryse dimenzovaných prostorů, které skvěle poslouží pro pořádání akcí nejrůznějšího druhu.

Historic Suite Bed

„Praha je nádhernou evropskou metropolí a mám velkou radost, že Andaz Prague představí svůj unikátní koncept, spojující luxus se životním stylem, právě zde. Věřím, že osloví cestovatele z celého světa, kteří díky němu lépe poznají lokální kulturu i toto krásné město. Osobní styl hotelu Andaz, propojující globální a lokální prostředí, však jistě zaujme i místní klientelu,“ komentuje Doris Hecht, generální ředitelka hotelu.

PRGAZ_R003 Exterior Evening View

Hotel sídlí v unikátní budově Cukrovarnického paláce, která má velmi zajímavou historií a nachází se v bezprostřední blízkosti Jindřišské věže. Objekt, ve kterém se hotel nachází, vlastní a zrekonstruovala společnost UBM Development. „Naše realitní projekty vždy vypráví svůj vlastní příběh, to je jedním z klíčových faktorů jejich úspěchu“, vysvětluje Thomas G. Winkler, generální ředitel UBM Development AG. „Příběh s názvem „Království české“ představuje pro naše budoucí hosty další zajímavý rozměr, které je v dokonalém souladu s historií Prahy.“ 

 ANDAZ_PRAGA


Josef Wiedermann, Managing Director UBM Czechia
dodává: „Bylo nám ctí renovovat a měnit tvář tak okouzlující historické budovy. Budova je kulturní památkou, a proto s ní naši designéři pracovali mimořádně citlivě. Úzce jsme spolupracovali s památkáři a neopominuli jsme ani ten nejmenší detail. Precizní provedení navíc vyžadoval i operátor hotelu. Zachovali jsme například původní okna, dveře, štukovou výzdobu i krby. V rámci rekonstrukce jsme naplnili motto UBM „green, smart and more“ s důrazem na ekologické a udržitelné prvky. Jsme rádi, že jsme rekonstrukcí Cukrovarnického paláce přispěli k revitalizaci nejen budovy samé, ale i Senovážného náměstí.Věříme, že její nová podoba bude obohacením nejen pro turisty, ale i pro Prahu jako takovou.“

apartma

Design hotelu, který je dílem madridského studia Brime Robbins, respektuje jedinečný charakter místa a je okouzlující potěchou pro všechny smysly. Na tomto místě se historie citlivě setkává s nejnovějšími trendy a technologiemi ve zbrusu nové perspektivě. Hotel je dokonalou destinací pro sofistikované cestovatele i top manažery.

ANDAZ_PRAGA

Hotel oplývá autentickou atmosférou a kulturou, stejně jako město, které se mu stalo domovem. Praha je synonymem bohémského luxusu a je protkána mýty a legendami, které k nám promlouvají na každém kroku. Letité příběhy nyní ožívají ve zdech okouzlujícího hotelu Andaz Prague. Nevtíravě proplouvají jeho vzdušným prostorem, prosyceným světlem a stávají se průvodcem na úžasné cestě plné nezapomenutelných zážitků.

Historic Suite Bath

ZEM – gastronomická oáza v centru Prahy

Název restaurace je inspirován zemí, jako zdrojem obživy pro faunu i flóru, kterou oslavuje prostřednictvím kulinářského umění. Pracuje s inovativním konceptem avantgardní české bistronomie. Osloví sofistikované hosty, kteří si rádi vychutnají gastronomii na té nejvyšší úrovni i neopakovatelnou atmosféru. Základem menu jsou vysoce kvalitní suroviny a lokální ingredience zpracované do podoby moderní české kuchyně.

ZEM 

Restaurace není vyhrazena pouze hotelových hostům, díky oddělenému vchodu se dozajista stane oblíbeným útočištěm také pro místní. Executive chef restaurace je Eric Pellen – inovativní a kreativní profesionál, který působil v mnoha oceňovaných restauracích a hotelích po celém světě. Novým chef de cuisine je Richard Bielik, mistr kulinářského umění, který sbíral zkušenosti v předních českých restauracích a hotelech i londýnské Kitchen W8 s jednou michelinskou hvězdou.

 ANDAZ_PRAGA_ZEM


Bar MEZ

MEZ je trendy „place to be“, které ocení nejen světoběžníci. Rádi se tu budete potkávat s přáteli či klienty na kávu nebo drink. V čele týmu místních mixologů stojí Daniel Prokeš, který má za sebou bohaté zkušenosti v oboru. Pracoval mimo jiné v barech několika exkluzivních pražských hotelů.

 MEZ

Připravte se na dokonale vyvážené koktejly, inspirované pradávnou mocí české mytologie. MEZ je místem odpočinku, setkávání a drobných požitků. To vše ve spojení s pravidelným programem a zajímavými akcemi. Prostě dokonalý kout pulzující životem v samém srdci Prahy.

 ANDAZ_PRAGA_MEZ

Relaxace v hotelovém spa

V hotelu naleznete také saunu, páru, posilovnu a unikátní Klara Rott The Spa, kam si můžete zajít na obličejové i tělové ošetření s extra čistou a mimořádně účinnou českou bio kosmetikou Klara Rott. Chcete-li zažít pocity klidu, harmonie nebo znovuzrození, jste tu úplně správně. Na kosmetiku Klara Rott se můžete těšit také ve všech hotelových pokojích.

Pro více informací prosím navštivte andaz.com. Sledujte @Andaz na FacebookTwitter a Instagram.

 

Líbil se Vám článek? Sdílejte ho!

Autor

red

Zdroj: Andaz Prague