ijournal.cz

Mobil a jeho tajemství. Film ZNÁMÍ NEZNÁMÍ odkryje pravou tvář každého z nás

red Zdroj: CinemArt 18.3.2022 Film

FiZnámí_neznámí_plakátlmová komedie, která se zapsala do Guinnesovy knihy rekordů, míří do českých kin. Příběh party přátel odkrývá tajemství, která mezi sebou skrývají. Snímek ZNÁMÍ NEZNÁMÍ přichází do kin 31. března 2022.

Komedie ZNÁMÍ NEZNÁMÍ vypráví o partě českých a slovenských přátel, kteří se sejdou v pražském bytě, aby oslavili příchod Nového roku. Slavnostní večer by se nesl v poklidném duchu, kdyby se nezrodil zdánlivě nevinný nápad – položit všechny mobilní telefony na stůl a nahlas sdílet každou doručenou zprávu a dát na hlasitý odposlech každý příchozí hovor. V tuto chvíli se rozběhne něco nečekaného a všichni do jednoho pochopí, že se vlastně neznají, jak si mysleli. Jejich mobilní telefony totiž skrývají tajemství, se kterými se žádný z nich nechce příliš chlubit. Co je malá a co velká lež? Jaké zprávy či fotky máte v mobilním telefonu jako poslední? Ustojí pravda jejich lásku, přátelství či manželství?  


„Každý z nás má nějaké tajemství a žije tři životy – veřejný, soukromí a tajemný. Nechtěla bych vědět všechna tajemství, ani svého muže, přestože ho miluji,“
říká Hrycová. Stejně tak se ke lžím staví i koproducentka filmu a zároveň jedna z hlavních představitelek hrdinek filmu Známí neznámí, Petra Polnišová. „Každý z nás má své tajemství, které ukrývá i ve svém telefonu, jelikož jde o naši tzv. černou skříňku.“ 

Poslední dva roky se snažím nelhat, ani používat takové ty malé lži. Ono se nic nestane, když člověk řekne pravdu, proč přišel pozdě domů,“ říká o svých vlastních tajemstvích Tomáš Měcháček, který ve filmu hraje novomanžela Táni Pauhofové. I ona si prý raději tajnosti odpustí. „Podle mě i malá lež může napáchat hodně bolesti,“ míní Táňa.

Znami_neznami_film

A jak to má s tajemstvími herečka Klára Issová, která ve filmu hraje podezíravou manželku Tomáše Maštalíra a přísnou matku Anny Kadeřávkové? „Ono záleží, o jakou lež vlastně jde. Pokud tu lež někdo mírně upraví tak, aby neublížil, a jeho záměr i svědomí je čisté, tak to pak asi dokážu pochopit,“ dodává.

Video, v němž herci vysvětlují svůj postoj k menším i větším lžím a nejrůznějším tajemstvím, najdete ke zhlédnutí i stažení ZDE: (https://www.dropbox.com/s/gixgt7plko2hqiq/ZNNZ_Teaser3_MalaVelkaLez_CZ.mp4?dl=0)


Nebo na YouTube kanálu
ZDE: https://youtu.be/8PZK-0V8VO4

Už dvě verze hořkosladkého komediálního hitu Naprostí cizinci se objevily v minulých letech na filmovém plátně. Původní italská verze Paola Genovesy se dočkala zapsání i do Guinnesovy knihy rekordů, jelikož podle původního scénáře vznikl největší počet lokálních remaků v historii kinematografie. Do českých kin vstoupí 31. března po úspěšné německé verzi také ta česká zvaná ZNÁMÍ NEZNÁMÍ. 

Jsem šťastná, že jsme to byli právě my, kdo vyhrál bitvu o práva na tento film pro území Česka a Slovenska. Zájemců totiž bylo více, ale italský producent se rozhodl právě pro nás, což je nesmírně velký závazek,“ prozradila producentka Wanda Adamík Hrycová. Pro ni je téma filmu nejen aktuální, ale především nadčasové a není divu, že o příběh plný tajemství byl takový zájem.

Adaptace originálního scénáře se ujal Petr Jarchovský s režisérkou filmu Zuzanou Mariankovou. V hlavních rolích se představí Martin Hoffman, Tomáš Měcháček, Táňa Pauhofová, Klára Issová, Tomáš Maštalír, Petra Polnišová, Anna Kadeřávková a Sväťo Malachovský.

 Znami_neznami_film

Trailer k filmu najdete na YT kanálu
ZDE: https://youtu.be/f19cZWMgFLo


ZNÁMÍ NEZNÁMÍ

Režie: Zuzana Marianková

Scénář: Paolo Genovese, Paolo Costella, Rolando Ravello, Filippo Bologna, Paola Mammini

Adaptace scénáře: Petr Jarchovský, Zuzana Marianková

Kamera: Peter Bencsík

Střih: Matej Beneš

Kostýmy: Alexandra Grusková

Masky: Martin Jankovič

Výprava: Viera Dandová

Hudba: Slavo Solovic

Hrají: Táňa Pauhofová, Klára Issová, Martin Hoffman, Tomáš Měcháček, Tomáš Maštalír, Peťa Polnišová, Anna Kadeřávková, Sväťo Malachovský

Producentka:  Wanda Adamík Hrycová, WANDAL PRODUCTION, ALLUVIUM PRODUCTION

Koproducenti: Peťa Polnišová, Juraj Brocko – ANGRY TIGER

Finanční koproducenti: Marietta Suchá, Martin Suchý – EN LIBRE

Distributor: CinemArt

Premiéra: 31. března 2022

Žánr: komedie

Stopáž: 95 min

Formát: 2D DCP, zvuk 5.1, formát 1:2,35

Jazyková verze: česká a slovenská

Přístupnost: nevhodné pro děti do 12 let

Líbil se Vám článek? Sdílejte ho!

Autor

red

Zdroj: CinemArt