ijournal.cz

Adriana představila těstovinové recepty ve stylu módní kolekce

red Zdroj: Europasta SE 10.10.2015 Gastronomie

Patrony a ambasadory Podzimní kolekce 2015 se stali Mahulena Bočanová, Gabriela Kratochvílová a Petr Vondráček, tým vedl kuchařský mistr Tomáš Kalina

Ve velkém stylu módní kolekce, s modelkami, týmem návrhářů, celebritami a surovinovými trendy, představila dnes značka Adriana první kolekci nových těstovinových receptur nazvanou Adriana Pasta Style: Podzimní pábení. Podzimní kolekci 2015 budou dominovat typické čerstvé sezónní suroviny, jako jsou dýně, červená řepa, houby, hroznové víno, čerstvé bylinky, ale také třeba švestky a perník. Z mas vybrali návrháři z řad známých osobností vedeni špičkovým šéfkuchařem Tomášem Kalinou zvěřinu, králíka a candáta.

koriandrovy salat s chilli_2

„Současným náročným spotřebitelům nestačí pouze to, že těstoviny nelepí, dnes chtějí zkoušet a vychutnávat nové kombinace a sledovat nejnovější gurmánské trendy,“ uvedl Pavel Hrdina, generální ředitel společnosti Europasta SE, výrobce značky Adriana. „Posouváme pastu o krok dále, k módě. Jsme mimořádně poctěni, že se do přípravy nové kolekce těstovinových specialit zapojili známé osobnosti i špičkový chef Tomáš Kalina.“

„Věřím, že stejně jako svět módy má i svět gastronomie svůj styl. A nejde nutně o to, držet se trendů, ale také zapojit něco vlastního, osobitého, něco, co vás charakterizuje,” řekla modelka a moderátorka Gabriela Kratochvílová.

testoviny s pernikem
„Podzim je pro mě o barvách a ty jsem našel v podzimní kolekci těstovin Adriana. Osobně se těším hlavně na králičí a zvěřinové speciality,”
uvedl herec Petr Vondráček.

„Těstoviny miluji víc než cokoliv jiného. U těstovin Adriana mě nadchlo, že se ještě k tomu nerozvaří!”komentovala Mahulena Bočanová kolekci Adriana Pasta Style: Podzimní pábení.

candat

Adriana patří k nejprodávanějším značkám těstovin v České republice. Je vyráběna pouze z kvalitní semolinové mouky, která dodává těstovinám lepší výživové hodnoty, více minerálů a nižší glykemický index.
Semolinová mouka (zkráceně semolina) je pšeničná mouka umletá ze speciálně pěstované tvrdé pšenice (triticum durum). Tato mouka se používá hlavně na výrobu kvalitních těstovin a také pro přípravu dalších semolinových produktů jako např. kuskusů, bulgurů, lahodného chleba a chalvy.

Tomáš Kalina

Těstoviny ze semolinové mouky se nerozvařují a nelepí. Mají také vyšší nutriční hodnotu, protože oproti klasické pšenici obsahují více bílkovin, mnohem více minerálních látek a mají nižší glykemický index. (Nižší glykemický index je pro tělo vhodnější.)

zkuchyne5Semolinová mouka obsahuje více lepku a méně škrobu. (Obvykle se uvádí, že čím vyšší podíl lepku a nižší podíl škrobu, tím lepší mouka.)  Pomalejší trávení semoliny (na rozdíl od klasické pšenice) pozitivně působí na udržení tělesné hmotnosti (tělo pociťuje hlad až za delší dobu) a zajištění vyrovnané výkonnosti organismu.Značka Adriana zároveň na představení Podzimní kolekce 2015
vyhlásila soutěž pro restaurace a jiná gastronomická zařízení o nejlepší a nejzajímavější podzimní těstovinový chod Adriana Award 2015. Soutěže se mohou zúčastnit všechna gastronomická zařízení, která mají ve stálé nabídce těstovinové pokrmy. Vítěze určí sami hosté restaurací a odborná porota složená z celebrit, gastronomických specialistů a bloggerů specializujících se na jídlo a gastronomii.

 

Líbil se Vám článek? Sdílejte ho!

Autor

red

Zdroj: Europasta SE