ijournal.cz

Žluté lázně zpestří virtuální hřiště – děti vrací k pohybu venku

red Zdroj: Žluté lázně 16.6.2022 Pro děti

logo
Areál Žluté lázně v pražském Podolí otevřel virtuální iHřiště. V blízkosti workoutového cvičiště, se tak děti a mladí lidé, díky rozšířené realitě propojené se svým telefonem pohybují venku. iHřiště nabízí ve Žlutých lázních šest her na ploše 20×20 metrů. Děti se tak vrací k fyzické aktivitě, ale také procvičují strategii a orientaci v terénu. Hry jsou v areálu k dispozici zdarma.

 dětské hřiště

iHřiště nabízí šest her, které si mohou zahrát děti, teenageři i celé rodiny se svým chytrým telefonem od 6 let. Stačí si hned u vchodu stáhnout aplikaci a pak už jen hledat stanoviště. „Aplikace vyzývá hráče k aktivitě v terénu. Děti tak chodí, běhají a různě se pohybují, procvičují tak svojí fyzickou zdatnost. Musí se ale také rychle a správně rozhodovat,“ upřesňuje František Bican, projektový manažer iHřiště. Zájemci tak mohou hledat poklad, projít si naučnou stezku, zahrát kvízovku, pexeso, nebo je hra přímo přitáhne na workoutové hřiště, kde prověří svoji kondičku.

 dětské hřiště

Jeden z prvních hráčů, kteří si zahráli iHřiště ve Žlutých lázních byl šestnáctiletý Jakub Janků. „Vyzkoušel jsem si pexeso jen tak z legrace a docela mě překvapilo, jak zábavné může být hledání čtyř dvojic kartiček v prostoru,“ popsal jeden z prvních hráčů. iHřiště bude k dispozici v areálu po celé léto, zabaví tak děti a rodiče si mohou vychutnat v klidu svoje jídlo a pití.

 

Více informací o areálu Žluté lázně najdete na webu www.zlutelazne.cz nebo facebookovém i instagramovém profilu.

Líbil se Vám článek? Sdílejte ho!

Autor

red

Zdroj: Žluté lázně