ijournal.cz

Zendium, zubní pasta s technologií BIO-SCIENCE TM

red Zdroj: Zendium 2.7.2015 Krása a zdraví

BIO-SCIENCETM, čerstvá novinka na českém trhu

  • Zendium je nová zubní pasta pro každodenní použití, speciálně navržena tak, aby chránila zuby i dásně posilováním přirozené obranyschopnosti ústní dutiny.
  • Zendium působí v harmonii s vlastní imunitou ústní dutiny a na rozdíl od běžných fluoridových past obsahuje enzymy a proteiny, které se nachází ve slinách, kde pomáhají kontrolovat bakterie, výskyt zubního plaku a podporují zdraví úst.
  • Jeho jemné složení bez pěnivé látky SLS respektuje citlivé tkáně, a je tak vhodné i pro jedince trpící afty.

Zendium

Naše ústa jsou domovem více než jedné miliardy bakterií, z nichž většina hraje životně důležitou roli při udržování zdravé ústní dutiny a její ochraně před onemocněním. Tyto bakterie, společně známé jako mikroflóra, jsou přirozeně udržovány v rovnováze za podpory enzymů a proteinů v našich slinách, které mají schopnost bojovat proti nežádoucím bakteriím. Složení zubní pasty Zendium obsahuje technologii
BIO-SCIENCETM tvořenou z komplexu enzymů vytvářejících a posilujících vlastní imunitu, a proteinů, jež s těmito enzymy spolupracují. Dohromady tvoří přirozenou podporu v boji proti bakteriím způsobujícím problémy s dásněmi, citlivostí zubů i se vznikem zubního kamene.

Sliny mají zcela zásadní vliv pro zachování zdraví ústní dutiny, jsou do jisté míry první obrannou linií chránící naše ústa proti vnějším škodlivinám. Díky unikátní kombinaci enzymů a proteinů umožňují dosáhnout bakteriální rovnováhy v prostředí ústní dutiny. „Narušení přirozeného složení slin může vést k problémům se zuby i dásněmi, přitom pro zachování vyrovnaného poměru všech důležitých látek stačí pravidelně dodržovat několik jednoduchých návyků – vyvarovat se konzumace slazených jídel a nápojů, kouření a alespoň dvakrát denně si zuby čistit pastou s obsahem fluoridů,“ doporučuje stomatoložka MUDr. Markéta Hrubá z kliniky Dental Design Prague.
Zendium logo
Trendy posledních let ukazují, že spotřebitele stále více zajímá zdravý životní styl. V souvislosti s ním hraje péče o zuby klíčovou roli při prevenci k udržení zdraví celého organismu. Na český trh proto právě přichází novinka v péči o zdraví zubů a dásní, zubní pasta Zendium, jejíž příběh se začal psát již v roce 1969. Tehdy se skandinávský mikrobiolog Henk Hoogendoorn pustil do hledání cesty, jak spolehlivě ochránit ústní dutinu přirozeným způsobem. Zubní pasta Zendium se zaměřuje na přirozenou obranyschopnost úst a dle klinicky ověřených studií poskytuje o 60 %* větší sílu pro boj s příčinami vzniku zubního kazu, problémy s dásněmi a zvýšenou citlivostí zubů. To vše bez umělých antibakteriálních složek**. 

ENZYMY JSOU SRDCEM BIO-SCIENCETM

Pokud má naše tělo dostatek enzymů, je schopné samo sebe ochránit a zmírnit následky téměř všech degenerativních onemocnění. Četné přírodovědecké studie potvrzují mnoho zdravotních benefitů získaných díky stravě bohaté na enzymy (syrová strava).

Zubní pasty Zendium kromě komplexu enzymů a proteinů obsahují fluorid pro posílení zubní skloviny. Součástí jejich složení není SLS – látka způsobující pěnění zubních past, jež se běžně užívá v produktech určených k osobní hygieně, ale může dráždit citlivá ústa. Výrobky řady Zendium jsou proto vhodné i pro senzitivní jedince a mohou je používat dokonce i osoby, které často trápí afty.

Díky jedinečnému složení v kombinaci s jemnou chutí pasty Zendium nedochází ke zkreslování chuti jídla. Nic vám tedy nebrání v tom, abyste se přímo po vyčištění zubů napili pomerančového džusu. Pořád bude chutnat jako pomerančový džus.

* Zvyšuje obranný účinek slin proti bakteriím v porovnání s běžnou fluoridovou pastou.

** Bez tradičních antibakteriálních složek pro kontrolu zubního plaku.

ŘADA PRODUKTŮ ZENDIUM

Zendium má 3 varianty zubních past pro dospělé dostupné za nezávaznou doporučenou spotřebitelskou cenu 109,90 Kč: Complete Protection, Sensitive a Fresh Breath. K dostání za stejnou cenu budou i 2 dětské zubní pasty: Kids 1–6 a Junior 7+. Skandinávská značka nabízí také ústní vodu Complete Protection (179,90 Kč).
Kompletní produktové portfolio Zendium bude na tuzemském trhu k dispozici od 8. července 2015.

PASTY PRO DOSPĚLÉ:

COMPLETE PROTECTION

Složení bohaté na enzymy a proteiny, které chrání před vznikem zubního kazu a problémů s dásněmi.
Zendium Complete protection_3SENSITIVE

Produkt speciálně vyvinutý pro osoby s citlivými zuby. Obsahuje složky poskytující okamžitou úlevu.
Zendium Sensitive_3FRESH BREATH

Kompletní ochrana pro celá ústa s příchutí máty.
Zendium Fresh_3PASTY PRO DĚTI:

JUNIOR 7+

Složení bohaté na enzymy a proteiny, které chrání a posilují nové trvalé zuby.

KIDS 1–6

Enzymy a proteiny posilují a chrání mléčné zuby. Jemná příchuť pasty je přizpůsobená dětem.
Zendium Juniors_3 Zendium Kids_3

ÚSTNÍ VODA

Ústní voda s jemnou chutí a bez alkoholu bojuje proti vzniku zubních kazů a problémů s dásněmi. Není třeba ředit.

 

 

Líbil se Vám článek? Sdílejte ho!

Autor

red

Zdroj: Zendium