ijournal.cz

Zdeněk Zelenka je oficiálně novým režisérem muzikálu Mefisto

red Zdroj: foto: muzikál Mefisto 29.8.2016 Celebrity

Filip Renč je hospitalizován a právě ze zdravotních důvodů momentálně ukončil svou práci na muzikálu. Zasáhne tato radikální změna nějak běžného diváka?

Protagonisté

Naštěstí ne! Filip Renč jako zkušený režisér vybudoval stabilní základ průběhu celého muzikálu v kooperaci s celým autorským týmem. Když nastane podobná situace, je běžnou praxí, že se nový režisér vybírá z nejbližšího okolí. Pomyslné žezlo proto po Filipovi převzal Zdeněk Zelenka, který má s režírováním mnohaleté zkušenosti, a vzhledem k tomu, že je autorem libreta a zná muzikál ze všech potenciálních náhradníků nejlépe, byl požádán o převzetí režie právě on. Filipova spolupráce je zastavena proto, že nikdo není v současné době schopný odhadnout, jak dlouho bude hospitalizován a neví se ani doba následné rekonvalescence.

2_Filip_Renč,_Daniel_Dvořák,_Zdeněk_Zelenka

„Nic se nemění, zkoušky muzikálu beze změn dál probíhají podle stávajícího již předem naplánovaného harmonogramu a v současné době se vyrábí dekorace a šijí kostýmy. Premiéra muzikálu Mefisto bude 3. 11. a předpremiéra 1. 11. 2016, některá představení jsou již dokonce vyprodaná“ uvedl výkonný producent Michal Mückstein, a dodává, „Filip udělal kus práce a v tomto duchu se přípravy ponesou dál, jen pod vedením Zdeňka Zelenky.“

1_Zdeněk_ZelenkaSám Zdeněk Zelenka komentuje situaci slovy: „Jsem nucen zrušit skoro všechny mé pracovní závazky a totálně přeorganizovat svůj čas, abych se mohl zcela věnovat muzikálu Mefisto. Je to výjimečná situace, nikdo nemohl předpokládat, že něco takového nastane. Naštěstí mám za sebou oporu celého souboru, který si je vědom situace a musím říct, že všichni skvěle spolupracují.“ Zdeněk má díky svým předchozím zkušenostem výhodu a profesionálně se ujal pozice. Ještě totiž zbývá zařídit spousta věcí, například se jedná o tom, kdo propůjčí hlasy Hospodinovi a Luciferovi a to se šeptá, že to budou velká jména.  V plánu jsou ještě kostýmní zkoušky, finalizuje se scéna, hudba je již hotová a od 15. září se opět rozjede kolotoč zkoušek.

Teď účastníky čeká dvoutýdenní plánovaná přestávka, kdy ale přípravné práce dále probíhají. Mimo jiné čeká Jana Kříže s Ivanou Korolovou premiéra písně z muzikálu, kterou zazpívají na akci Psí den s Prahou 13, která se bude konat teď o víkendu 3. 9. 2016 v Centrálním parku Lužiny.

Všichni zainteresovaní mají před sebou ještě velký kus cesty k premiéře, ale s vervou s jakou se pustili do zkoušek se jim muzikál určitě vydaří. A vzkaz herců Filipovi: „Přejeme tímto Filipovi brzké uzdravení a těšíme se, až mezi nás zase přijde.“

 

 

Líbil se Vám článek? Sdílejte ho!

Autor

red

Zdroj: foto: muzikál Mefisto