ijournal.cz

Zámek Svijany zve na tradiční Svatováclavské slavnosti

red Zdroj: www.zameksvijany.cz 23.9.2021 Aktuality a pozvánky, Cestování

Zámek Svijany po dokončení kompletní rekonstrukce před šesti lety neláká jen na zámeckou kapli s restaurovanými freskami nebo unikátní archeologickou expozici s nálezy z okolí Svijan, ale i na řadu zajímavých akcí pro celou rodinu. Jejich zářijovým vrcholem jsou vždy oslavy svátku patrona české země a také českého piva – svatého Václava. I letos čeká všechny návštěvníky zámku při tradičních Svatováclavských slavnostech v úterý 28. září tradiční jarmark s ukázkami řemesel a dílničkami, bohatý dobový program a také prohlídky sousedního pivovaru a ochutnávky svijanského piva.  

Zámek Svijany

Po celý den od 10.00 až do 20.00 budou oslavy probíhat nejen na zámeckém nádvoří, ale i v zámecké zahradě. Dobový program nabídnou šermíři ze skupiny Alterum, kteří předvedou rytířský turnaj a ukázky soubojů a využití zbraní. Kejklíř Vojta má připraveny zábavné kejkle, do nichž zapojí i diváky. V půl jedné na nádvoří dorazí na koni samotný sv. Václav. Zajímavým zpestřením akce budou projížďky historickým kočárem areálem pivovaru. Děti se vyřádí na dobové střelnici, kolotoči nebo při projížďce na ponících. Nebude chybět ani lukostřelba či možnost vyzkoušet si pečení chleba v dobové peci. O hudební zážitek se postará středověká hudba skupiny Řemdih. V podvečer pak program zakončí vystoupení liberecké rock-n-rollové skupiny Přehmat.

Svatováclavská slavnost na Zámku Svijany 2016
Po roce se bude opět čepovat DUX

A protože Svatý Václav, jehož jmeniny na 28. září připadají, není jen patronem českých zemí, ale též českého piva, bude se na Svatováclavských slavnostech vzdávat hold také oblíbenému českému zlatavému moku. Slavnostní naražení sudu limitované várky jantarového svijanského speciálu DUX, který se čepuje jen jednou do roka, připomene, že po celé zemi současně probíhají Dny českého piva. Milovníci piva se pak budou moci při Svatováclavských slavnostech důkladně seznámit se všemi tajnostmi výroby svijanského piva a prohlédnout si celý pivovar za zvýhodněnou cenu 50 Kč. Na největší nadšence čeká i speciální prohlídka se sládkem Pivovaru Svijany Petrem Menšíkem. A pro ty, kdo už si pivovar prohlédli, budou připraveny pivní soutěže a degustace, škola čepování či módní přehlídka pivních šatů.

Svatováclavské slavnosti letos pomyslně uzavřou zámeckou sezónu, ale návštěvníci budou moci zámecký areál i jeho vnitřní expozice navštěvovat až do konce října. Po celý rok se ovšem mohou na zámku ubytovávat. Hotel Zámek Svijany*** je ideálním místem nejen pro svatbu, či firemní akci, ale i pro strávení prodlouženého víkendu s rodinou, partnerem, partnerkou či přáteli.

Více na www.zameksvijany.cz

Program Svatováclavských slavností 2021 na Zámku Svijany

10:00

Zahájeníslavností za doprovodu dobové hudby

10:30

Představeníkejklíře Vojty I

11:00

Slavnostní naražení sudu se svatováclavským speciálem DUX

11:15

Středověká hudba v podání kapely Řemdih

11:45

Pivní soutěž I

12:00

Šermířské vystoupení skupiny Alterum – „Rytířský turnaj“

12:30

Příjezd sv. Václava na koni na nádvoří

12:45

Módní přehlídka pivních šatů

13:15

Představení kejklíře Vojty II

13:45

Pivní soutěž II

14:00

Středověká hudba v podání kapely Řemdih

14:30

Šermířské vystoupení skupiny Alterum – „Ukázky soubojů a využití zbraní“

15:00

Módní přehlídka pivních šatů

15:30

Představení kejklíře Vojty III

16:00

Pivní soutěž III 

16:15

Středověká hudba v podání kapely Řemdih

16:45

Pivní olympiáda

17:30

Koncert kapely Přehmat

 

Líbil se Vám článek? Sdílejte ho!

Autor

red

Zdroj: www.zameksvijany.cz