ijournal.cz

Z Karlových Varů se bude létat přímo do Turecka

red Zdroj: CK Čedok, foto: iStock, Letiště Karlovy Vary 10.2.2022 Cestování
Cestovní kancelář Čedok nabídne během hlavní letní sezóny přímé lety z Karlových Varů do turecké Antalye. Obyvatelé Karlovarského kraje či okolí tak mohou odletět na dovolenou pohodlně ze svého regionálního letiště a vybrat si z celého portfolia hotelů i poznávacích zájezdů v Turecku. Do oblíbené letní destinace budou klienti létat na palubě letadel letecké společnosti Smartwings. Týdenní či dvoutýdenní zájezdy na Tureckou riviéru jsou již v prodeji.

Landscape with marina and Kizil Kule tower in Alanya peninsula, Antalya district, Turkey, Asia. Famous tourist destination with high mountains. Part of ancient old Castle. Summer bright day


„Vzhledem ke zvýšené poptávce po dovolené v Turecku jsme se rozhodli v létě navýšit nejen kapacity pokojů, ale také přidat další odletové místo. Jako jediná cestovní kancelář budeme nabízet přímé lety z Karlových Varů. Vidíme velký potenciál u klientů z Karlovarského kraje, kteří nemusí letos cestovat na jiná letiště a naopak mohou pohodlně odletět přímo do Antalye. Zájezdy určitě zaujmou i místní zahraniční klientelu, která si tuto oblast velmi oblíbila,“
uvedl Stanislav Zeman, generální ředitel Čedoku.

Klienti, kteří si chtějí užít dovolenou na Turecké riviéře, si mohou vybrat z širokého nabídky ubytovacích kapacit, zejména ze čtyřhvězdičkových a pětihvězdičkových hotelů s all inclusive. Čedok ve vybraných hotelích nabídne pro rodiny i zábavný program pro děti s českými animátory. Pro cestovatele s chutí poznávat Turecko jinak než z pláže plánuje i poznávací okruhy, například s návštěvou travertinových kaskád Pamukkale, prvního hlavního města Osmanského impéria Bursy či metropolí Istanbulu a Ankary.

„Plánované charterové lety do atraktivní turecké destinace Antalye jsou skvělou novinkou pro karlovarské letiště. Přinesou letišti kýžené oživení po covidovém zimním spánku a samozřejmě i velmi žádoucí finanční výnosy. Při plné obsazenosti letadel by šlo až o 2 800 odlétajících pasažérů. Věřím, že s podporou letiště i kraje si tato linka mezi obyvateli regionu najde své cestující a že je to začátek dlouhodobější spolupráce s Čedokem,“řekla Alice Justina Undus, jednatelka Letiště Karlovy Vary.

„Jsme velmi rádi, že karlovarské letiště bude moci díky spolupráci s Čedokem nabídnout lidem z našeho kraje možnost letět na dovolenou do Turecka přímo z krajského města. Kraj podpoří provoz linek a věříme, že je to první signál lepších časů karlovarského letiště,” okomentoval hejtman Karlovarského kraje Petr Kulhánek.

 Letiště Karlovy Vary


Přímé lety z Karlových Varů do Antalye bude pro Čedok realizovat letecká společnost Smartwings letadly typu Boeing 737-800 pro 189 cestujících. Chartery z karlovarského letiště poletí každou středu od 15. června 2022 do konce září. Doba letu potrvá přibližně tři hodiny.

Jsme rádi, že letecké spojení do této oblíbené destinace v Turecku můžeme nabídnout také z Karlových Varů. Smartwings budou během letní sezóny provozovat lety celkem z pěti českých letišť,“ doplnil Petr Šujan, obchodní ředitel Smartwings.

Kompletní přehled zájezdů, včetně last i first minute nabídek, je k dispozici na webových stránkách www.cedok.cz. Rezervovat pobyty mohou klienti online, přes telefonickou rezervační linku, osobně na pobočkách Čedoku po celé České republice nebo v široké síti provizních prodejců.

Další zajímavé informace najdete také na Twitteru @CKCEDOK.

Líbil se Vám článek? Sdílejte ho!

Autor

red

Zdroj: CK Čedok, foto: iStock, Letiště Karlovy Vary