ijournal.cz

Vyzrajte na rozmary počasí. Pořiďte si meteostanici

red Zdroj: Kasa.cz, Euronics 21.2.2017 Hi-tech a bydlení

Počasí si v posledních letech dělá doslova co chce a spoléhat se na aktuální předpověď či roční období je takřka nemožné. Je už skoro pravidlem, že po létě rovnou nastupuje zimní počasí a zase naopak. Stále více lidí si díky tomu do svých domovů pořizuje meteostanice, které jim kromě počasí poskytnou i spoustu dalších užitečných informací. Domácí meteostanice ale není jen tak obyčejným teploměrem, kromě měření vnitřní a vnější teploty toho umí daleko více. Poradíme vám, co byste před samotným nákupem měli rozhodně znát.

Podle čeho vybírat?

Základní členění meteostanic je na digitální a mechanické. Do skupiny mechanických patří klasické rtuťové teploměry, barometry a vlhkoměry. Vzhledem k nabízeným funkcím jsou velmi populární digitální přístroje. Pokud pořizujete meteostanici úplně poprvé, tak si nejprve rozmyslete, zda využijete všechny její funkce. Samozřejmostí každé meteostanice by měl být ukazatel času a data. Jste-li náročnější zákazník, pak oceníte přístroj, který kromě vnitřní a vnější teploty zobrazuje i údaje jako je vlhkost vzduchu, tlak, rychlost a směr větru, množství srážek, čas východu a západu Slunce. K doplňkovým funkcím patří ukazatel tzv. pocitové teploty, dálkový ovladač, paměť pro datové soubory, budík a hodiny, které jsou řízeny rádiovým signálem.

Jak meteostanice fungují

Klasická meteostanice se skládá ze základny a měřících čidel, které tyto údaje posílají do základny a poté je zobrazují pomocí ikon na displeji. Čím více měřících čidel přístroj má, tím přesnější je předpověď. Běžné meteostanice umožňují připojení až tří čidel. Ještě než se rozhodnete pro koupi konkrétního přístroje, tak si vždy tyto údaje ověřte. Mohlo by se vám jednoduše stát, že byste zbytečně investovali do drahého budíku s teploměrem.

„Vybrané přístroje disponují užitečnou funkcí Comfort index. Ta vám během okamžiku z aktuální teploty zjistí, zda máte doma optimální prostředí. Příjemnou funkcí je také ukazatel aktuální fáze měsíce,“ říká produktový manažer Kasa.cz Petr Štursa.

Kam přístroj umístit, aby správně fungoval

Mezi meteostanicí a čidlem probíhá bezdrátový přenos, proto je důležitá jejich správná vzdálenost mezi sebou. Ta by měla být ideálně kolem třiceti metrů. Pro přesné měření hraje zásadní roli i umístění. Zpravidla se doporučuje měřící čidla dát alespoň 1 metr nad zemí a na místo, které je chráněno před přímým sluncem a v zimě před sněhem.


Meteorologická stanice Hyundai WSC 2180

Domácí meteorologická stanice Hyundai WSC2180 nabízí svým uživatelům spoustu praktických funkcí. Vedle ukazatele vnitřní teploty, nabízí také možnost zobrazení venkovní teploty a vlhkosti. Pro všechny tyto hodnoty umožňuje meteostanice uložení nejnižších a nejvyšších naměřených hodnot. Měření venkovní teploty a vlhkosti zajišťuje čidlo, které přenáší informace do meteostanice bezdrátově. Jako jedna z mála meteostanic na trhu, umožňuje měření venkovní teploty a vlhkosti až ze tří různě umístěných čidel. Tuto vlastnost využijí například zahrádkáři nebo vinaři, kteří potřebují mít kontrolu nad teplotou a vlhkostí v různých sklepech nebo sklenících. Mezi jednotlivými čidly se lze na meteostanici jednoduše a rychle přepínat – máte tak okamžitý přehled o venkovní teplotě a vlhkosti. Kromě ukazatele okamžitých hodnot, nabízí také ukazatel optimálního domácího prostředí – tzv. Comfort index. Pomocí přehledných animací vám také prozradí předpověď počasí pro nejbližší hodiny, spolu s tendencí barometrického tlaku. Animace zobrazují předpověď pro jasno, oblačno, zataženo, deštivo a intenzivní déšť. Zobrazení data a času je řízeno rádiovým signálem. Příjemnou funkcí je také ukazatel aktuální fáze měsíce.

K zakoupení na Kasa.cz za 999 Kč

Kasa_MeteorologickaStanice_HyundaiWSC2180_999Kc
Meteorologická stanice Hyundai WS 2011 WIND

Také nemáte rádi nepříjemná překvapení, kdy to venku za oknem vypadá na vcelku přijatelné počasí a přitom mrzne a fouká, že byste klidně snesli i bundu navíc? S meteostanicí Hyundai WS 2011 WIND se Vám to už nestane, umí totiž ukázat i efektivní vnější teplotu. Vnější teplota je přijímána bezdrátově na frekvenci 433 MHz a z jednoho čidla máte na displeji ukázány vnější teploty od -20°C do +50°C. Čidlo snímá také venkovní vlhkost od 20% až 99%. Stejně tak se zobrazuje i vnitřní vlhkost a teplota od 0°C až do +50°C. Zobrazují se také maximální minimální hodnoty vnitřních a vnějších teplot a vlhkosti. Zobrazovaná efektivní teplota WIND CHILL je propočítaný stupeň ochlazení způsobený kombinací větru a nízkých teplot a ukazuje pocitovou teplotu, kterou na Vás bude podnebí venku působit. Předpověď počasí probíhá pomocí animace ukazující přicházející jasno, oblačno, zataženo, deštivo či přívalový déšť a důležitým prvkem v předpovědi počasí je i tlakoměr snímající hodnoty barometrického tlaku. Na displeji se zobrazuje tlaková historie a další tendence barometrického tlaku ke změnám. Potěší jistě funkce 2 budíků a kalendář s fázemi Měsíce. Na displeji se zobrazuje také čas východu/západu Slunce a čas východu/západu Měsíce.

K zakoupení na Kasa.cz za 1 699 Kč

Kasa_MeteorologickaStanice_HyundaiWS2011WIND_1699Kc
Meteorologická stanice Hyundai WS2020

Meteorologická stanice HYUNDAI WS2020 zaujme barevným LCD displejem, na kterém vždy rychle a přehledně najdete potřebné informace. Nabízí měření vnitřní teploty a vlhkosti v rozmezí -10°C až +50°C, respektive 20% až 90% vlhkosti vzduchu. Tendenci teploty lze sledovat na přehledném grafu. Velmi praktickou funkcí je i předpověď počasí pro nejbližší hodiny. Spolu s budíkem s funkcí SNOOZE se tak rychle stane tato meteostanice Vaším praktickým společníkem pro každý den.

K zakoupení v síti Euronics za 399 Kč

Euronics_Meteorologicka_Stanice_HyundaiWS2020_399Kc
Meteorologická stanice Hyundai WS 1070

Euronics_MeteorologickaStanice_HyundaiWS1070_499KcOhlížíte se po multifunkční, ale zcela jednoduché a praktické meteostanici? Hyundai WS 1070 v elegantním černém provedení je na první pohled nenápadný přístroj, který vás však bude informovat o všem podstatném, od aktuální teploty až po zobrazení aktuálního data, včetně schopnosti vás ráno probudit. Meteostanice je vždy připravena poskytnout vám aktuální přehled o teplotních podmínkách venku, stejně jako v prostorech, kde se nacházíte, a to v rozmezí, které znáte z tradičních venkovních teploměrů. V bytě zaznamenáte hodnoty od 0 °C do +50 °C, ve vnějších podmínkách od -20 °C do +50 °C. O spolehlivost poskytnutých údajů se postarají až tři bezdrátová čidla, jejichž dosah je v otevřeném prostoru až 30 metrů. Meteostanice si kromě Celsiových stupňů rozumí i s aktuálním časem, čímž nahrazuje například domácí nástěnné hodiny, budík, mobilní telefon nebo náramkové hodinky. V základní výbavě nechybí ani kalendář. Máte-li WS 1070 v ložnici, můžete z bohaté nabídky funkcí využít i funkci budíku.

K zakoupení v síti Euronics za 499 Kč

 

 

Líbil se Vám článek? Sdílejte ho!

Autor

red

Zdroj: Kasa.cz, Euronics