ijournal.cz

Vsaďte na chytré samozavlažování a proměňte balkón v zahradu plnou dobrot

red Zdroj: Plastia 22.3.2021 Hi-tech a bydlení

Ne každý má zahradu, ale skoro každý může sklízet vlastní salát, rajčata, ředkvičky či dokonce lilky. Přesvědčte se, že můžete váš balkón proměnit v rajskou zahradu. Na terase vám v truhlících porostou i papriky, okurky, cukety či dokonce hrášek. Pro ty, co vlastní balkon nemají, máme tip – pěstujte zeleninu na parapetu. Vybírat můžete z různých druhů salátu, ale krásně vám vyroste i jarní cibulka.

image foto

Česká společnost Plastia nabízí samozavlažovací truhlíky v několika designech a velikostech. Díky chytrému samozavlažovaní budete zalévat až 3x méně, než jste zvyklí. Prostřednictvím speciálním knotům, které propojují spodní nádobu s vodou s horní částí, si rostliny budou brát jen tolik vláhy, kolik potřebují. Navíc se k nim voda dostane stejně přirozeně jako v přírodě odspoda. Kvalitní samozavlažovací truhlíky jsou vybaveny i odtokovým kanálem, kterým odteče přebytečná voda. Tím nehrozí ani přemokření. Uvidíte, že se vám zelenina za péči v samozavlažovacích truhlících odvděčí bohatou sklizní, která potěší celou rodinu.

 

                                    BERBERIS UNO, DUO, TRIO

 Pro pěstování na balkónech a terasách je ideální plastová nádoba. Je lehká, takže se nepropadnete k sousedům, a mimo sezónu se dobře skladuje. Mrkněte třeba na velkoobjemové truhlíky BERBERIS. Největší z nich, BERBERIS TRIO, pojme 3×18 litrů substrátu a celkem 27 litrů vody. S něčím takovým už můžete bez potíží pěstovat i vysoká tyčková rajčata s hlubokými kořeny, stejně jako lilky, cukety či dokonce menší odrůdy dýní! Navíc má odolná kolečka a madla. Přestože je naplněný truhlík pořádně těžký, manipulace sním je hračka.

Doporučená cena truhlíku BERBERIS TRIO je od 1 775 Kč, BERBERIS DUO od 1 250 Kč a BERBERIS UNO od 830 Kč. Plastové nádoby jsou lehké a snadno se skladují

Plastia_Berberis_DUO_terakota_1250Kc 

Samozavlažovací truhlík BERBERIS je příkladem toho, jak skvělé výrobky vznikají, když jejich tvůrci promýšlejí věci do detailů, radí se se zákazníky a společně se snaží vyřešit potíže, na které pěstitelé narážejí. BERBERIS vznikl ve spolupráci s profesionálními zahradníky, jeho moderní design má pak na svědomí české designérské studio WRKS. Truhlík má jednu (UNO39 x 45 cm), dvě (DUO39 x 78 cm) nebo tři nádoby (TRIO39 x 117 cm) a vybrat si můžete ze čtyř barevných variant –terakota, šedá, hnědá a bílá se zelenou vložkou. Dno nádoby tvoří zásobník vody (na 9, 18 nebo 27 l), který zajistí rostlinám pravidelnou dávku vody, i když odjedete na dovolenou. Silnou stránkou BERBERISU jsou jeho doplňky. Každá nádoba má jedinečný integrovaný systém pro upevnění rostlin. I vysokým keřům rajčat či lilkům tak zajistíte opravdu stabilní oporu. Použít můžete buď vlastní tyčky, nebo zakoupit profesionální oporu pro pěstování vhodnou pro variantu DUO a TRIO.

Doporučená cena BERBERIS 80 je 515 Kč, BERBERIS 80 opory pro pěstování je 620 Kč. Háky stojí 250 Kč.

truhlík

Zelený parapet

Samozavlažovací truhlík BERBERIS 60 a 80Nemáte na velkokapacitní truhlíky prostor? Sáhněte po designovém truhlíku BERBERIS dlouhém 60 nebo 80 cm. Na první pohled zaujmou netradiční barevnou vložkou. Vybírat můžete zšesti různých odstínů, z nichž každý rozzáří váš parapet či balkón. Vsaďte na samozavlažování a do truhlíku české výroby zasaďte salát všeho druhu, bylinky ale třeba i jahody či menší zeleninu. Berberis 60 i 80 má velkou zásobárnu vody s hladinoměrem, dostatečně velký otvor pro zalévání a přepad vody. K truhlíku můžete dokoupit i praktické háky pro upevnění na zábradlí.

 Plastia_Berberis_60_bílozelený_515Kč_meloun_pepino_gold


Zavěšený záhonek

Rodinu BERBERIS doplňuje kulatý samozavlažovací květináč s textilními popruhy k zavěšení., kterým snadno ozdobíte svůj domov, terasu nebo balkon. Ideální je pro okrasné převislé rostliny, vypěstujete vněm však i voňavé bylinky, cuketky, keříčková rajčata nebo chilli papričky. Zalévání je bezstarostné –pohledem na hladinoměr jednoduše zjistíte, kdy je ten správný moment na zálivku, a vodu doléváte do prstence po celém obvodu květináče. Odtok vody naopak zabezpečí ochranu před nadbytečným přemokřením. Textilní popruhy jsou odnímatelné. Kruhový závěsný BERBERIS je k dostání v 5 barevných variantách a dvou průměrech 26 a 30 cm.

Doporučená cena od 449 Kč.

 závěsný květináč

Líbil se Vám článek? Sdílejte ho!

Autor

red

Zdroj: Plastia