ijournal.cz

Vodafone opět v barvách duhy

red Zdroj: Vodafone 10.8.2017 Koktejl

Loni vyšlo do průvodu Pride Prague přes 40 tisíc účastníků. Stejně jako v minulém roce, se i letos také Vodafone rozhodl průvod podpořit svou účastí. Pro účastníky připraví zázemí Vodafone stanu v cíli průvodu na Letné, kde bude k dispozici SharingBox, tam se mohou vyfotit a sdílet fotku na sociální sítě nebo vytisknout, čeká na ně také relax zóna a dobíjecí stanice. Vodafone se dlouhodobě profiluje jako společnost se zcela nediskriminačním prostředím a byl také partnerem konference Pride Byznys Forum. Vodafone nedávno obhájil prestižní ocenění v kategorii bePROUD zaměstnavatel roku za svou vstřícnost a nediskriminační firemní politiku vůči LGBT komunitě. Zároveň je Vodafone jednou z firem, která podepsala Pride Byznys Forum Memorandum 2017+ a podpořila kampaně Stejná rodina (na podporu osvojení dítěte partnerky nebo partnera ve stejnopohlavních rodinách) a Jsme Fér (na podporu manželství stejnopohlavních párů).

Vodafone_PraguePride_2016_3

Snažíme se, abychom svým přístupem k LGBT komunitě byli příkladem pro další firmy a státní instituce a různými směrnicemi se snažíme postavení LGBT lidí zcela narovnat a přirozeně je začlenit do firemní kultury,“ říká Veronika Ivanović, viceprezidentka lidských zdrojů Vodafonu, a doplňuje: „V loňském roce u nás přibyly například genderově neutrální toalety a představili jsme příručky, které lidem usnadňují například proces během změny pohlaví.”

Jana Vychroňová, HR manažerka ve Vodafonu, k tomu dodává:„Jsem hrdá na aktivity, které Vodafone podniká na podporu LGBT komunity, ať už jde o narovnání benefitů tam, kde legislativa diskriminuje LGBT páry nebo o organizování workshopů, spolupráci s neziskovkou Sbarvouven.cz formou zaměstnanecké sbírky, podporu kampaní Stejná rodina a Jsme fér, spoluorganizaci Pride Byznys Forum a řadu dalších. I díky tomu jsme dvakrát po sobě získali ocenění bePROUD Zaměstnavatel roku a z londýnské pobočky jsme si nedávno přivezli ocenění LGBT+ Network Achievement Award.

Vodafone_PraguePride_2016_4

Vodafone během průvodu Pride Prague 2017, který se koná v sobotu, 12. srpna 2017, odstartuje své aktivity a účast zaměstnanců v průvodu ve 12 hodin před svou prodejnou na Václavském náměstí a později bude na účastníky průvodu čekat stan Vodafonu na Letné, kde průvod odpoledne skončí.

 

Více informaci na www.vodafone.cz

Líbil se Vám článek? Sdílejte ho!

Autor

red

Zdroj: Vodafone