ijournal.cz

Víc než jen barva! Nové barevné kontaktní čočky AIR OPTIX® COLORS z vás udělají hvězdu každé party.

red Zdroj: Alcon 31.8.2014 Krása a zdraví

Vyzkoušejte barevné čočky a oslňte novým uhrančivým pohledem. Je to tak snadné! S pomocí barevných kontaktních čoček AIR OPTIX COLORS® nyní můžete sladit barvu očí se svým oblečením nebo jen tak, se svou náladou. Buďte svá a přesto jiná.

NOVÉ PRODYŠNÉ* KONTAKTNÍ ČOČKY AIR OPTIX® COLORS kombinují oslnivé barvy a silikon-hydrogelový materiál s vysokou propustností pro kyslík. Nejen že pomohou dosáhnout vytoužené barvy, ale také zajistí pohodlí při nošení. Speciální povrchová úprava je vysoce odolná proti usazeninám, což společně s vysokou propustností pro kyslík přispívá ke zdravému nošení kontaktních čoček. Takže už žádné zarudlé oči na konci dne!

ČOČKY_AIR_OPTIX_COLORSVětšina barevných kontaktních čoček má barvu natištěnou na povrchu čočky. U nových kontaktních čoček AIR OPTIX® COLORS je barva uzavřena v silikon-hydrogelovém materiálu. Oka se tedy dotýká jen hladký, zušlechtěný povrch čočky a nikoliv barevný potisk. Uživatelé kontaktních čoček si tak mohou užít zářivé barvy a pohodlné nošení čoček.

Kontaktní čočky AIR OPTIX® COLORS jsou dostupné v celkem devíti barevných odstínech, od jemných až po výrazné, ze kterých zaručeně vybere každý. Díky technologii 3v1 vypadají tyto barevné čočky na oku opravdu přirozeně. Pořídit si je můžete ve variantě s dioptriemi i bez dioptrií. Ať už potřebujete dioptrickou korekci zraku, nebo chcete pouze proměnit váš vzhled, jsou čočky AIR OPTIX® COLORS tou pravou volbou!
Více na www.airoptix.cz

Jak si vybrat ten správný odstín?

„V určení našeho barevného typu a té správné palety barev pro náhraje jednu z nejvýznamnějších rolí naše přirozená barva očí. Jelikož je ale neměnná, limituje nás pouze na jednu paletu skládající se z 30 barevných odstínů, např. podzimní barevnou paletu. Díky barevným kontaktním čočkám AIR OPTIX®  COLORS máme teď ale příležitost měnit i náš pohled a rozšířit tak pro nás lichotivé odstíny oblečení a doplňků až na dvojnásobek, např. na podzimní a jarní barevnou paletu“, uvádí Dagmar Gabulová, první profesionální certifikovaná koučka stylu v Čechách a na Slovensku.

Čtyři základní barevné typy lze rozdělit na 2 teplé barevné typy (jarní a podzimní) a 2 studené barevné typy (letní a zimní):

Alcon_Brilliant_BlueJarní barevný typ se vyznačuje pletí se zlatavým nebo broskvovým nádechem, modrýma, zelenýma nebo oříškovýma očima a zlatavou blond nebo světle hnědou přirozenou barvou vlasů. Pro zachování přirozenosti jsou pro tento typ vhodné odstíny GREEN, PURE HAZEL a BLUE z řady AIR OPTIX® COLORS.

Alcon_Gemstone_GreenPodzimní barevný typ má o něco snědší pokožku a tmavší oči i vlasy, např. kaštanově hnědá, rezavá. Z řady AIR OPTIX® COLORS volí tento typ odstíny HONEY, BROWN, PURE HAZEL a GREEN.

Letní 
barevný typ má světlou pleť s narůžovělým nádechem, studené modrošedé nebo zelené oči a popelavou barvu vlasů (bílá blond, popelavá hnědá). Letní typ rozzáří odstíny STERLING GRAY, GREY a  GEMSTONE GREEN.

Zimní barevný typ je typ Sněhurky s bílou pletí, černými vlasy a zářivýma očima, např. modrýma nebo šedýma. Z řady AIR OPTIX® COLORS volí tento typ odstíny GRAY, BRILLIANT BLUE a GEMSTONE GREEN.

Dostupnost kontaktních čoček AIR OPTIX® COLORS

Měsíční kontaktní čočky AIR OPTIX® COLORS byly na český trh uvedeny v květnu 2014 a jsou k dispozici v prodejním balení 2 ks. K péči o tyto kontaktní čočky lze používat zvlhčující roztok OPTI-FREE® PureMoist®.

Jak začít s kontaktními čočkami?

Vždy začněte schůzkou s očním specialistou. Máte na výběr optometristu v oční optice nebo očního lékaře. To jsou proškoleni specialisté na kontaktní čočky. Nejprve absolvujete  vyšetření zraku, stavu očí a krátký rozhovor, aby odborník rozpoznal očekávání od nošení kontaktních čoček. Oční specialista Vám pak řekne, zda jsou pro vás barevné kontaktní čočky vhodné. Stěžejním bodem této návštěvy je zácvik v používání kontaktních čoček. Při odchodu musí být uživatel schopen čočku si bezpečně nasadit, vyjmout a také o ni správně pečovat. Nezapomeňte, výběr kontaktních čoček a režim nošení je vždy nutné konzultovat s očním lékařem nebo optometristou. TIP: Svého nejbližšího Certifikovaného očního specialistu Alcon najdete na www.mapaspecialistu.cz

Líbil se Vám článek? Sdílejte ho!

Autor

red

Zdroj: Alcon