ijournal.cz

Velký muzikálový koncert v Hudebním divadle Karlín 14. ledna 2022

red Zdroj: Český rozhlas Dvojka 4.1.2022 Aktuality a pozvánky, Hudba

Rozhlasový muzikálový magazín Muzikál expres se vysílá už dvaatřicátým rokem !!!
Třicet let svého vysílání na Českém rozhlasu Dvojka však oslaví kvůli covidu až 14. ledna letošního roku velkým muzikálovým koncertem v Hudebním divadle Karlín!!!

2 CD Muzikál expres 30 - titulní strana

Jediný muzikálový magazín na českých rozhlasových vlnách – konkrétně na Českém rozhlase Dvojka – slavil v roce 2020 své 30. výročí vzniku. Slavit se mělo velkolepě 20. října roku 2020 velkým muzikálovým koncertem na scéně pražského Hudebního divadla Karlín. Jenže od 6. října roku 2020 přestala kvůli covidu hrát všechna česká divadla a covidem se nakazil i muzikálový libretista, textař a zakladatel Muzikál expresu Michael Prostějovský. Poprvé od roku 1990 tak Muzikál expres nemoderoval a ve studiu jej zastoupil Pavel Bár, který dvanáct let s Prostějovským program moderuje. Koncert Muzikál expres 30 byl nakonec přesunut na leden letošního roku, kdy se v pátek 14. ledna letošního na scéně karlínského divadla konečně odehraje.

V průběhu večera zazní muzikálové árie z nejslavnějších českých i zahraničních muzikálů jako jsou Fantom Opery, Bídníci, Kočky, Vlasy, Sunset Boulevard, Billy Elliot, Carmen, Evita, Ples upírů, Jesus Christ Superstar, West Side Story, Johanka z Arcu, Spamelot, Největší showman, Rusalka – Muzikál a Miss Saigon.

Moderátory koncertu Muzikál expres 30 budou Sandra Pogodová a Lukáš Adam. Ti, kteří na tenhle koncert 14. ledna do Hudebního divadla Karlín přijdou, se mohou těšit na nejkrásnější muzikálové písně v podání Báry Basikové, Dashy, Michaely Noskové, Soni Jungové, Romana Tomeše, Jakuba Hübnera, Tomáše Savky, Pavla Režného,  Lukáše Adama, Ondřeje Kapusty a Adama Seidla.

Bára Basiková (Máří Magdaléna) - (Jesus Christ Superstar 1994 - 1998) - (photo Antonín Malý)

Rozšířený Rozhlasový Big Band Gustava Broma bude řídit Vladimír Valovič. V průběhu koncertu bude pokřtěno 2 CD Muzikál expres 30, které si na svůj slavnostní křest počkalo dva roky. V roce 30. výročí vysílání tohoto pořadu – v roce 2019 – vyšlo 2 CD Muzikál expres 30 s výběrem úspěšných interpretů i slavných muzikálových titulů z vlastní produkce Muzikál expresu. Představují se na něm mj. Dasha, Monika Absolonová, Michaela Gemrotová Štiková, Natálie Grossová, Jitka Zelenková, Michaela Nosková, Katarína Hasprová, Jana Musilová, Martina Šnytová, Hana Fialová, Roman Tomeš, Jakub Hübner, Marian Vojtko, Tomáš Savka, Jan Smigmator, Lukáš Adam a Pavel Klimenda. Obvykle je doprovázejí dvě špičková rozhlasová tělesa, tedy Symfonický orchestr Českého rozhlasu a Rozhlasový Big band Gustava Broma.

Pořadateli koncertu jsou Český rozhlas a Hudební divadlo Karlín. Záznam koncertu bude odvysílán na ČT Art a na ČRo Dvojka. Termíny vysílání sdělíme v patřičném předstihu.

Premiéra muzikálu Ples upírů, jehož libreto M. Prostějovský přebásnil do češtiny

Kdyby nebylo Michaela Prostějovského, nebyl by rozhlasový pořad Muzikál expres, stejně tak jako nynější slavnostní koncert vHudebníhm divadle Karlín v pátek 14. ledna 2022. Možná jste si to neuvědomili, ale textař, muzikálový libretista, rozhlasový novinář a producent Michael Prostějovský je už dlouho mužem superlativů. Nevěříte? Tady je několik jasných a pádných důkazů:

1/Muzikál Jesus Christ Superstar, který Michael Prostějovský přebásnil do češtiny, se v letech 1994 – 1998 dočkal 1.288 repríz. A Ježíš v následujících letech obohatil repertoár Městského divadla Brno, Hudebního divadla Karlín, Národního divadla moravskoslezského a Slováckého divadla v Uherském Hradišti.

2/Michael Prostějovský je bez nadsázky nejúspěšnějším tuzemským muzikálovým textařem a libretistou. Na svém kontě má libreta k českým verzím šestnácti celosvětově úspěšných muzikálů. A také k tuzemským muzikálům Rusalka a Popelka a k operetě Vévodkyně z Chicaga.

3/Dvaatřicet let vysílá Český rozhlas Prostějovského rozhlasový pořad Muzikál expres. Michael Prostějovský je nejen jeho autorem, ale i moderátorem. Posledních deset let tento vpravdě rozhlasový evergreen uvádí se svým někdejším studentem z Katedry divadelní vědy na FF UK Pavlem Bárem, který je i spoluautorem tohoto pořadu. Tvůrci pořadu každý týden informují posluchače Českého rozhlasu Dvojka o muzikálovém dění doma i ve světě. Od roku 2013 Muzikál expres také nahrává s předními pražskými i regionálními muzikálovými zpěváky nejslavnější melodie ze světoznámých muzikálů.

Moderátoři Michael Prostějovský a Pavel Bár s muzikálovým zpěvákem Lukášem Randákem-1

Vstupenky na koncert – 14.01. 2022 jsou k dispozici na webových stránkách hdk.cz v rubrice MUZIKÁL EXPRES 30 LET – 14.01.2022 19:00

Starší pořady Muzikál expresu, aktuality, videoklipy, reportáže z premiér i nabídky E-hopu naleznete na webu „muzikalexpres.cz“.

Nejčerstvější aktuality jsou k dispozici na faceboku a instagramu „muzikalexpres“.

 

Líbil se Vám článek? Sdílejte ho!

Autor

red

Zdroj: Český rozhlas Dvojka