ijournal.cz

Velikonoční trhy 2022 voní jarem v centru Prahy

red Zdroj: Taiko a.s. 2.4.2022 Aktuality a pozvánky, Různé
Velikonoční trhy rozkvetou v sobotu 2. dubna na Staroměstském náměstí a na Náměstí Republiky v Praze. Vychutnejte si dny plné radosti, jarních vůní a nové naděje.

Praha VelikonocePříjemnou atmosféru navodí tradiční velikonoční výzdoba, pestrá nabídka občerstvení i svátečních doplňků, bohatý program, tvořivé dílny pro děti a soutěže o zajímavé ceny.

V rámci programu na Staroměstském náměstí se na vás těší pět desítek pěveckých a tanečních souborů z Česka i ze zahraničí. Doplní je národopisná a folklórní seskupení a vystoupí na šest stovek dětí i dospělých. Návštěvníci trhů živě uslyší řadu nástrojů jako jsou: klarinety, housle, dudy, kontrabas či niněru, nebo si mohou zatančit přímo s profesionály, kteří je na místě naučí lidové tance. 

„Program bude vždy zaměřený tak, že díky němu nahlédneme do tradic z různých koutů naší země, ale také ze zahraničí, například z Litvy, Rumunska, Bulharska nebo Turecka. Na Staroměstském náměstí se vystřídá také řada pestrých krojů, které různé krajiny symbolizují, určitě to bude barevná podívaná,“ upřesňuje Simona Šteruská, manažerka programu trhů. Vrcholem programu bude na Velikonoční pondělí akce s názvem „S pomlázkou na ty naše hospodyně“, kde zazní velikonoční melodie, koledy a veselé lidové písně opěvující jaro z oblasti západních Čech.

Stánky s velikonočním zbožím a pochutinami najdete na Staroměstském náměstí, ale také Náměstí Republiky, kde je připraveno devatenáct prodejních míst. Na výběr bude několik druhů kraslic: foukaných, dřevěných nebo drátovaných.

trhy
Keramika, ubrusy a dečky s motivy jara.. Návštěvníci si pochutnají na oblíbených perníčcích, palačinkách, boršči, českých klobásách, plněných knedlících, bramborácích či pražených mandlích. Ve třech stáncích se budou po celou dobu trhů střídat také různá charitativní sdružení s prodejem svých výrobků.

Prodejní stánky s občerstvením, dárkovými předměty a dekoracemi budou otevřené každý den v době od 10 do 22 hodin. Velikonoční trhy trvají do neděle 24. dubna.

Více informací najdete na www.trhypraha.cz.

Líbil se Vám článek? Sdílejte ho!

Autor

red

Zdroj: Taiko a.s.