ijournal.cz

VEBA, tradiční český výrobce žakársky tkaných bavlněných tkanin, chrání životní prostředí v linii GREEN TEXTILES

red Zdroj: Veba 27.9.2021 Hi-tech a bydlení

Společnost VEBA klade ve svém podnikání dlouhodobě důraz na ochranu a minimální zatěžování životního prostředí. V této oblasti investovala a stále investuje nemalé prostředky do modernizace výrobních zařízení a technologií, jejichž přínosem je snižování emisí, omezení spotřeby vody a jejího znečišťování a snižování energetické náročnosti. VEBA ke své výrobě používá jen schválené produkty bez nebezpečných látek a svoji činnost v této oblasti nechává pravidelně ověřovat v rámci externích auditů dle norem ISO 14000. Díky tomuto přístupu splňuje nároky spojené s provozováním výroby v Chráněné krajinné oblasti Broumovsko.   
 

 župan Bali Lea - naturfroté Grand Motýlek - Natural Cotton

VEBA je dlouhodobě zaměřena především na zpracování bavlny – nejrozšířenější přírodní textilní suroviny. Bavlna je po staletí vyhledávaný materiál, který se po svém užití jednoduše ekologicky odbourává a není tak dlouhodobou zátěží pro planetu.

Výrobní procesy od tkaní z nakoupených přízí až po konfekční zpracování probíhají na jednom místě. Díky tomu je zátěž dopravy naší textilní společnosti na životní prostředí minimální.

Naše výrobky jsou testovány na zdravotní nezávadnost a splňují požadavky OEKO TEX Standard 100, třída I – tedy ty nejpřísnější – a jsou tak vhodné i pro děti do 3 let.

  froté Bali

NOVÁ BUDOUCNOST – GREEN TEXTILES

Stále hledáme nové cesty k ještě vyšší ochraně životního prostředí a našeho zdraví. Na trh jsme uvedli postupně kolekce, které zahrnujeme do své ekologické linie Green Textiles. Tyto produkty splňují nejpřísnější požadavky I. třídy OEKO TEX Standard 100 a v mnoha charakteristikách jdou i nad jejich rámec. Pro výrobu těchto linií jsme připravili nové odpovídající technologie zpracování s minimální zátěží na životní prostředí.

 

NATURAL COTTON – přirozená krása bavlny

Charakteristika: nejjemnější příze z kvalitní přírodně pěstované bavlny bez barvení a chemických úprav

Na trhu se již delší dobu setkáváte s naší kolekcí povlečení, ručníků, koupelnových předložek a županů Natural Cotton.

 Sophia Ornament - Natural Cotton
o   Ekologickým přínosem oproti standardním bavlněným výrobkům je nižší spotřeba energií, vody, chemikálií a minimalizace emisí při výrobě. U těchto výrobků je také nejčistší ekologická likvidace.

o   Výrobky z NATURAL COTTON jsou vhodné pro alergiky s citlivou pokožkou a všechny, kteří upřednostňují výrobky šetrné k životnímu prostředí.

o   Pro zachování minimálního množství chemických procesů nejsou ošetřeny nežehlivou úpravou Easy Care.


ORGANIC (BIO) COTTON – výrobky z ECO bavlny

Charakteristika: produkty z ekologicky pěstované bavlny na ekofarmách

Novou kolekcí Green Textiles poprvé uváděnou na trh v letošním roce je ložní povlečení, ručníky, osušky a koupelnové předložky z organické – ECO bavlny. Zde je zřejmé globální prosazování ochrany životního prostředí už od místa pěstování této suroviny. Při pěstování ECO bavlny se nesmí používat pesticidy a jiné nebezpečné chemikálie. Tím je ECO bavlna bez chemických stop, půdu lze pro pěstování bavlny používat dlouhodobě a nebezpečné chemie nezatěžují místní ani globální životní prostředí.

 froté, předložky Cotton Dreams - béžová

o   Ekologický přínos oproti klasické bavlně – ekologické pěstování bavlny bez zatěžování půdy nebezpečnými chemickými látkami.

o   Používáním ekologicky pěstované bavlny chráníme své zdraví.

o   Výrobky z ORGANIC COTTON jsou vhodné pro alergiky s citlivou pokožkou a všechny, kteří upřednostňují výrobky šetrné k životnímu prostředí.

o   Výrobky z této řady mohou být upraveny šetrným postupem barvení dle aktuálních módních trendů, z důvodu minimalizace ekologické zátěže však není aplikována nežehlivá úprava Easy Care.

 

ORGANIC COTTON NATURAL – přirozená krása ECO bavlny

Charakteristika: nejčistší forma přírody – produkty z ekologicky pěstované bavlny bez barvení a chemických úprav

Symbolem maximální ochrany životního prostředí jsou naše bavlněné výrobky Organic Cotton Natural, které jsou nejšetrnější k životnímu prostředí od pěstování bavlny, jejího šetrného a energeticky úsporného zpracování bez chemických úprav až po nejčistší ekologickou likvidaci po používání.

froté Organic 500 Cotton Dreams - naturo   Ekologický přínos oproti klasické bavlně – ekologické pěstování bavlny bez zatěžování půdy nebezpečnými chemickými látkami, nižší spotřeba energií, vody, chemikálií a minimalizace emisí při výrobě. U těchto výrobků je také nejčistší ekologická likvidace.

o   Nejvyšší ochrana zdraví a životního prostředí použitím ekologicky pěstované bavlny bez následného barvení a chemických úprav.

o   Výrobky jsou vhodné pro alergiky s citlivou pokožkou a všechny, kteří upřednostňují výrobky absolutně šetrné k životnímu prostředí.

o   Pro zachování minimálního množství chemických procesů nejsou ošetřeny nežehlivou úpravou Easy Care.

 

BOTANIC HOME – TENCELTM – tak jemné a vhodné i pro alergiky

Charakteristika: jemné vlákno připomínající hebkostí pravé hedvábí složené z 50 procent z bavlny a z 50 procent z Lyocelu

Úspěšně rozvíjíme ložní povlečení, prošívané přikrývky a polštáře s využitím vlákna botanického původu Lyocel pod obchodní značkou TENCELTM od firmy Lenzing. Dosáhli jsme nejenom excelentních užitných vlastností, ale celulóza z dřevní hmoty, která je používána na výrobu těchto vláken, ekologicky zatěžuje životní prostředí ještě méně než bavlna – je nenáročná na pěstování s nízkou spotřebou vody.

 Tencel Bamboo Dreams - šedozelená


o   Ekologický přínos oproti bavlně – snadná udržitelnost zdroje suroviny díky nenáročnému pěstování bez používání chemie a s nižší spotřebou vody než při pěstování bavlny. Lze využívat i lokální zdroje dřevní hmoty.

o   Povlečení s vláknem TENCELTM je příjemně měkké s hedvábným omakem – výborně vstřebává a odvádí vlhkost, udržuje teplé a suché mikroklima v lůžku, má výborné antibakteriální účinky, je vhodné pro citlivou pokožku a podporuje zdravý relaxační spánek. Je vhodné pro děti, dospělé i seniory.

o   Přikrývka a polštáře výborně vstřebávají a odvádí vlhkost – udržují teplé a suché mikroklima v lůžku, mají výborné antibakteriální účinky, podporují zdravý relaxační spánek. Pro optimální polohu hlavy je možné doplnění výplně polštářů.

o   Výrobky z této řady mohou být upraveny šetrným postupem barvení dle aktuálních módních trendů a mohou disponovat nežehlivou úpravou Easy Care.

 

BOTANIC HOME – BAMBOO – tak měkké

Charakteristika: kombinace nejlepších vlastností, co froté materiály nabízejí – směs bavlny, bambusu a lnu

Pro froté jsme vyvinuli nový druh ručníků, osušek a županů v kombinaci bavlna, bambusové vlákno a len. Díky této kombinaci dnes nabízíme froté výrobky s unikátními užitnými vlastnostmi.

Lena - džínová

o   Ekologický přínos oproti bavlně – snadná udržitelnost zdroje suroviny díky nenáročnému pěstování bez používání chemie a s nižší spotřebou vody než při pěstování bavlny. Len je navíc tradiční evropskou surovinou.

o   Výrobky jsou příjemné a měkké, výborně sají a odvádí vlhkost, mají výborné antibakteriální účinky a jsou vhodné pro citlivou pokožku.

 

CO V NEJBLIŽŠÍ DOBĚ PŘIPRAVUJEME

Nabídku našich výrobků chceme dále rozšiřovat o tradiční evropské suroviny, které mohou svými užitnými vlastnostmi obohatit náš sortiment. Pro nové kolekce ložního povlečení proto využijeme evropský len v kombinaci s bavlnou. Tuto kolekci připravujeme i v Natural provedení, kdy zákazníkům nabídneme kolekci výrobků se zachováním přírodního charakteru vláken bez chemické zátěže a minimálně zatížíme životní prostředí.

o   Přínos pro životní prostředí oproti bavlně – snadná udržitelnost lnu díky nenáročnému pěstování s nižší spotřebou vody než při pěstování bavlny, využití lokální suroviny bez nutnosti přeprav – snižování emisí CO2.

o   U Natural provedení i nižší spotřeba energií, vody, chemikálií a minimalizace emisí při výrobě. U těchto výrobků je také nejčistší ekologická likvidace.

 

Líbil se Vám článek? Sdílejte ho!

Autor

red

Zdroj: Veba