ijournal.cz

Václav Vydra létal u stropu

red Zdroj: Muzeum fantastických iluzí 19.6.2022 Různé

Oblíbený herec Václav Vydra je již několik let králem České pohádkové akademie. „Naše pohádková vláda je jednou z největších na světě, máme už 26 ministrů. Novým ministrem pohádkové spravedlnosti jsem dnes pasoval zpívajícího právníka Ivo Jahelku. Královský akt se konal v pohádkovém prostředí Muzea fantastických iluzí mého ministra kouzel a iluzí Pavla Kožíška,“ uvedlo jeho veličenstvo Václav Vydra.

Pasování_pohádkového_ministra_spravedlnosti

Král také pokřtil Pohádkový cestovní pas pro všechny vandrovníky. V muzeu se král a jeho ministři vyřádili doslova jako malí kluci. „Je to opravdu neskutečné zajímavá, originální a hlavně zábavná expozice. Dýchne zde na vás kouzlo starých časů a dozvíte se zajímavá tajemství optických iluzí. Cítíte se zde jako v pohádkovém světě, kde je možné opravdu všechno“, užíval si expozici herec. Společně se svými ministry se proletěl u stropu antigravitační místnosti, proměnil se v trpaslíka nebo skončil jako trosečník Titanicu.

Ministr_pohádkové_spravedlnosti_Ivo_Jahelka,_král_Václav_Vydra_a_ministr_kouzel_Pavel_Kožíšek
Písničkář Ivo Jahelka si vyzkoušel lavici kata Mydláře. „Je to vtipná iluze, kdy máte rozpůlené tělo, takže to vypadá, že vám někdo uřízl nohy. Zaujali mě i staré dobové mechanické optické klamy. Líbí se mi, že je to muzeum, kde si můžete na vše sáhnou a vyzkoušet si, jak optické klamy fungují“, uvedl doktor práv, který si vyzkoušel být sám vězněm ve středověké mučírně. „V našem muzeu se stanete součástí expozice fantastických optických klamů a velkoformátových trikových obrazů. Těšit se můžete na více jak 150 interaktivních a hlavně zábavných exponátů,“ říká Pavel Kožíšek.

Kouzelník_a_zpívající_právník_uvězěni_Švejkem
Největší muzeum trikových iluzí v Praze je úžasné místo pro děti a dospělé, kde nebudete věřit vlastním očím! Svým provedením je zcela originální a odlišné od všeho, co bylo dosud nejen v České republice k vidění. Nejzábavnější muzeum v Praze najdete ve Vodičkově ulici u Václavského náměstí.

Václav_Vydra_v_děle


Více na www.muzeumfantastickychiluzi.cz

Líbil se Vám článek? Sdílejte ho!

Autor

red

Zdroj: Muzeum fantastických iluzí