ijournal.cz

V Divadle Hybernia se chystá nový rodinný muzikál, tentokrát inspirovaný Alenkou z říše divů

red Zdroj: Pixa-pro 21.4.2016 Divadlo

Produkční společnost Pixa-pro představila tvůrce i kompletní obsazení očekáváného rodinného muzikálu nazvaného Alenka v kraji zázraků. Dílo od scénáristů Jana a Aleny Pixových, kteří mají na svém kontě úspěšná představení Sněhová královna nebo Kapka medu pro Verunku, tentokrát zhudebnil slovenský popový král, Vašo Patejdl. Texty k písním napsala Kristýna Pixová. V hlavních rolích se představí Dagmar Patrasová, Jan Čenský, Sabina Laurinová či Martina Pártlová. Režisérské taktovky muzikálu s chystanou premiérou na 22. a 23. září, se ujal oceňovaný mladý tvůrce Matěj Balcar, o scénu a kostýmní provedení se postará Martin Černý, držitel ceny Alfréda Radoka z roku 2011. Kouzla a triky budou nedílnou součástí každého představení, jejich dramaturgie a návrhu se ujal iluzionista Pavel Kožíšek.

Parvonicova,Slezacek,reziser Balcar a spol

Připravovaný muzikál je volně inspirovaný knihami Alenčina dobrodružství v říši divů a Alenka v říši za zrcadlem světově proslulého anglického spisovatele Lewise Carolla. I v tomto příběhu ožijí hlavní postavy zachycené v Carollově geniálním díle, které na rozdíl od jiných nestárne a už po třetí století nepřestává fascinovat malé čtenáře. Alenka se tu opět setká s Kloboučníkem, Zajícem Březňákem, Houseňákem,přemoudřelým Valibukem i potrhlým bílým a černým rytířem. Vypočítavou, zlou i svůdnou Srdcovou královnu zahraje Sabina Laurinová v alternaci s Martinou Pártlovou. Její protějšek, laskavou Bílou královnu představí Dagmar Patrasová.Role uspěchaného Bílého králíka se ujme Bořek Slezáček a Jan Čenský.Velkou Alenku zahraje dcera Dagmar Patrasové, Anna Julie Slováčková, jako Houseňák vystoupí její bratr, Felix Slováček jr.

Korolova,Laurinova,Patrasova,Slovacek,Partlova 

„Stejně jako Alenka jsem i já schopná do rána uvěřit šesti nemožnostem,“ říká Sabina Laurinová, představitelka Srdcové královny, a vypočítává: „Že jsem dostala tak hezkou roli, že mám pro ni ušitý tak krásný kostým, že pro něj chystáme tak barvitou a všestranně nápaditou scénu, že se na muzikálu podílím s tak skvělými lidmi, že to zvládneme tak lehce a bez problémů, i tomu, že všechny přípravy ustojíme tak jednoduše a v pohodě. Že se divákům bude představení líbit, tomu nebudu věřit až zítra, tomu věřím už teď. A pokud by byl někdo proti, dám mu setnout hlavu,“ uvedla v narážce na nejoblíbenější hlášku její postavy.

Boháčová,Petráková, Neradová,Hujerová, Tandlerová, PrůšováScénu muzikálu připravuje Martin Černý, který se podílel i na předchozích muzikálech společnosti Pixa-pro. V aktuálně připravovaném představení se však poprvé stane také tvůrcem a návrhářem všech kostýmů. Černý je v současné době jedním z nejvšestrannějších umělců, v libereckém divadle F. X. Šaldy si zkusil režii a zároveň je i uměleckým šéfem technického provozu Národního divadla. V muzikálu dostane šanci i mladý režisér Matěj Balcar, který je absolventem oboru režie, scenáristika a dramaturgie Filmové akademie Miroslava Ondříčka v Písku. Za film Podoba lásky byl v roce 2013 nominován na cenu Český lev v kategorii Nejlepší studentský film. V roce 2015 pak zabodoval spotem Obědy pro děti, za který dostal zlatou medaili na EFFIE 2015.

Produkční společnost Pixa-pro stojí už za dvěma mimořádně úspěšnými českými rodinnými muzikály. Kapka medu pro Verunku měla premiéru v září 2012, dosud bylo odehráno 130 představení a stále je uváděna v Divadle Hybernia. To platí i o muzikálu Sněhová královna z roku 2014 s celkem 95 představeními. Oba muzikály zhlédlo přes sto čtyřicet tisíc návštěvníků.

 

Líbil se Vám článek? Sdílejte ho!

Autor

red

Zdroj: Pixa-pro