ijournal.cz

Už půl roku si lze nechat přivézt nákupy potravin přes Bolt Market, letos se služba rozšíří i do Brna

red Zdroj: Bolt 28.6.2022 Rady, tipy, názory

Dorazila nečekaná návštěva nebo došla ingredience zrovna ve chvíli, kdy už začínáte vařit? S Bolt Marketem stačí pár kliknutí, aby vám vše potřebné zanedlouho zazvonilo u dveří. 

Bolt Market
Koncem minulého roku spustila platforma Bolt v rámci svojí aplikace Bolt Food službu mimořádně rychlého doručování potravin pod názvem Bolt Market. Od té doby se dostupnost služby rozšířila po většině hlavního města a do Ostravy s tím, že letos bude spuštěna ještě v Brně. Díky velmi husté síti partnerských kurýrů aplikace osobní přepravy Bolt i služby Bolt Food doručuje Bolt Market mimořádně rychle. Běžně do půl hodiny, ovšem na vzdálenost několika bloků může nákup dorazit i za pouhých 15 minut od uzavření objednávky. 

Bolt Market

Mám velkou radost z toho, jak se za šest měsíců služba Bolt Market na českém trhu etablovala. Častá otázka – zda bude Bolt Market fungovat i „po covidu” – je tedy zodpovězena: ano, bude. Čeští zákazníci umějí vypočítat hodnotu svého času a rozhodnout se, zda vyrazí do supermarketu, nebo raději zaplatí pár (desítek) korun za dovoz a čas stráví příjemněji. A vidíme, že varianta dovozu vítězí stále častěji – zákazníků skokově přibývá,” vysvětluje Karel Složil, Country manažer Bolt Market pro Českou republiku.

Karel Složil

Služba Bolt Market je součástí aplikace Bolt Food dostupné na Google Play i App Store.
V uživatelském rozhraní aplikace vypadá Bolt Market jako online supermarket, ze kterého si uživatel objednává kliknutím na ikonu zboží, načež se mu v aplikaci ukáže také odhadovaný čas doručení objednávky. Sortiment Bolt Market obsahuje vše, co lze najít v běžném supermarketu. Tedy potraviny od pečiva přes ovoce a zeleninu po například čtyřicet druhů čokolád a stovku veganských či bioproduktů, ale také potřeby osobní hygieny nebo čistící prostředky. Novinkou je kompletní výbava pro grilování, samozřejmě kromě grilu samotného.

Bolt Market

Za půl roku od spuštění služby v Česku se šíře sortimentu dostupného na Bolt Market již bezmála zdvojnásobila. Nyní si tak lze vybrat z téměř tří tisíc položek, ke kterým ovšem v průběhu letošního roku přibude další tisícovka až dvě. Výhodou Bolt Market je také okolnost, že má „otevřeno” do půlnoci, což lidé rádi využívají mezi devátou a dvanáctou hodinou večerní bylo uskutečněno přibližně 25 procent všech nákupů v aplikaci. Zatím nejdražším byl nákup v hodnotě 6600 korun, který kromě dalších položek obsahoval sedm různých druhů ovocných sirupů tato zákaznice má zřejmě ráda letní ovocné limonády. Bolt Market si za půl roku stihl získat i své štamgasty. Například nejčastěji přes aplikaci nakupuje jeden uživatel ze strašnického Marketu, který si přes aplikaci objednává v průměru téměř pětkrát týdně.

Bolt Market

„Od zákazníků pravidelně sbíráme zpětnou vazbu. Ptáme se jich, proč dávají přednost právě naší službě. Lidé nejčastěji oceňují šíři a kvalitu sortimentu, přívětivé ceny a mimořádně rychlé doručení. Zvlášť na krátké a střední vzdálenosti je výhodnější nechat si přivézt nákup domů než platit za drahý benzín a trávit čas v zácpě. Jsem rád, že to tak naši zákazníci vnímají, osobně to mám stejně,” doplňuje Složil.

Služba Bolt Market je v tuto chvíli k dispozici pouze v Praze a Ostravě, ovšem z restaurace, pekařství či třeba vinotéky si lze objednat i prostřednictvím Bolt Food, a to také v Brně, Olomouci, Plzni, Českých Budějovicích a Hradci Králové. Celkem je Bolt Food k dispozici ve více než 70 městech ve 20 zemích světa, ve kterých kurýři se zelenou termotaškou rozváží z 30 tisíc restaurací a obchodů pro 6 milionů uživatelů.

 

Líbil se Vám článek? Sdílejte ho!

Autor

red

Zdroj: Bolt