ijournal.cz

Úspěch organizace Helppes – dosažení zlaté pečeti

red Zdroj: Helppes 29.8.2023 Významné osobnosti, veřejné projekty

Helppes – Centrum výcviku psů pro postižené, o.p.s. s potěšením oznamuje, že získalo již potřetí akreditaci mezinárodní organizace Assistance Dogs International (ADI). ADI je přední světovou autoritou v oboru asistenčních psů. Stanovuje a sleduje standardy nejvyšší kvality ve všech oblastech této činnosti. Po udělení akreditace se organizace automaticky stává členem ADI se všemi výhodami i závazky.

 Foto trenérů a ředitelky s hodnotitelem panem Joopem Mekkem z Finska


Posláním ADI je podporovat spolupracující globální komunitu věnovanou standardům nejvyšší úrovně pro výchovu, výcvik a předávání psích pomocníků. ADI mimo jiné připravila a zavedla spolehlivou identifikaci asistenčních psů, tzv. digitální identifikační kartu. Psi s digitální občankou z akreditovaných organizací mají například výjimku u největších leteckých přepravců a mohou doprovázet lidi s postižením i na palubě letadla.

asistenční pes

Členské organizace ADI musí absolvovat reakreditaci každých 5 let. Akreditace je proces vzájemného hodnocení, kterou provádí vysoce kvalifikovaný hodnotitel ADI po dobu dvou až čtyřech dnů. Během návštěvy hodnotitelé vedou rozhovory s pracovníky organizace, dobrovolníky, správní radou, žadateli o asistenční psy a klienty. Hodnotitelé kontrolují dokumenty a záznamy organizace i její zařízení, pozorují trenéry při výcviku psů i klienty, jak pracují se svým partnerem – asistenčním psem. V současné době je na světě 154 akreditovaných organizací pro asistenční psy ADI.

asistenční pes

Opětovné udělení akreditace ADI představuje významný úspěch pro zaměstnance a vedení Helppes. Svědčí to o silném odhodlání organizace prosazovat excelentní profesionální standardy v rámci odvětví asistenčních psů.

 

 

 

 

 

Líbil se Vám článek? Sdílejte ho!

Autor

red

Zdroj: Helppes