ijournal.cz

Událost měsíce: křest knihy Gump Jsme dvojka

red Zdroj: Helena Váňová Production, foto: Kristýna Zuzová 15.11.2023 Společenské akce a události

Nedělní odpoledne 12.11. patřilo fanouškům Gumpa. Několik tisíc lidí, z nichž někteří přišli i se svými pejsky, čekalo více než dvě hodiny na křest knihy Gump Jsme dvojka. Chtěli totiž stát co nejblíže pódiu, na kterém se křtilo, aby své oblíbence viděli zblízka.

autogramiáda

Pejska Gumpa s autorem knihy Filipem Rožkem, Richarda Krajča, Olgu Lounovou, Aničku Šulcovou a samozřejmě také režiséra F. A. Brabce, kteří knihu Gump Jsme dvojka křtili, přivítali s nadšením a obrovským potleskem. Na pódiu v pražském obchodním centru, kde se kniha křtila, se ještě před samotným křtem knihy vystřídalo několik zvířátek, včetně pejsků z útulků, určených k adopci. Nejvíce přítomné oslovil příběh psího štěněte Gumpa, který je v útulku již sedm měsíců. (Jméno mu bylo vybráno na základě podobného zbarvení srsti jako má psí filmový hrdina Gump.) Majitelé útulku věří, že se pejsek zalíbí někomu z přítomných a získá tak konečně domov.

 kniha


Křest knihy byl spojen s autogramiádou herců, autora a režiséra, Olga Lounová navíc zazpívala několik písní. Jak se ukázalo, nejvíce oblíbenou je hit Protože to nevzdám, který si se zpěvačkou zazpívalo publikum. „Takový velký sbor jsem v obchodním centru tedy nečekala“, uznale prohlásila Olga Lounová a dodala: „Je vidět, že lidi Gumpa opravdu milují.“

 Gump

Knižní zpracování příběhu toulavého psího kluka Gumpa je nyní již k dostání na pultech knihkupectví Knihy Dobrovský. Podle autora se tentokrát bude jednat o větší pohádku, protkanou reálnými příběhy zvířat. „Pokračování bude rozhodně veselejší“, prozrazuje Filip Rožek. „Kniha je určena všem lidem, kteří berou nejen pejsky, ale jakékoliv zvíře jako parťáka a umí si s ním povídat.“ Velká část výtěžku prvního dílu knihy sloužila pomoci několika desítkám organizací a útulkům, které pečují o pejsky bez domova nebo ty zachráněné. Stejně tak tomu bude i tentokrát.

 Krajčo, F. A. Brabec


Video ze křtu zde: https://youtu.be/kg4GPSApEv0?feature=shared

A opět byl na motivy knížky natočen i film v režii F. A. Brabce. Premiéru bude mít 21. března 2024, do kin poté vstoupí 28. března. V hlavních rolích se můžeme těšit na Bolka Polívku, Richarda Krajča, Štěpána Kozuba a Vicu Kerekes. Ve filmu Gump Jsme dvojka se kromě pejska Gumpa objeví i Gumpova filmová sestra Kytička, prasátko Princ, poník nebo kocour, a několik dalších pejsků.

 

Líbil se Vám článek? Sdílejte ho!

Autor

red

Zdroj: Helena Váňová Production, foto: Kristýna Zuzová