ijournal.cz

Tropická zvířata se v zoo otužují, přijďte taky!

red Zdroj: www.zoojihlava.cz 28.1.2023 Fauna a Flora

Tygři, medvědi malajští, zebry, anebo plameňáci… mysleli jste si, že tropická zvířata v zoo přes zimu ve výběhu neuvidíte?

Opak je pravdou! Některé druhy z teplých krajin patří mezi otužilce, kterým sníh ani mráz nevadí! „Teplomilné druhy si v naší zoo postupně s příchodem zimy zvykají na chladnější počasí a díky tomu pak mohou jít ven i v zimních měsících. Například plameňáci jsou ptáci, kteří snesou venkovní teploty i do minus 10 až 15 °C,“ říká Jan Vašák, ředitel Zoo Jihlava, a dále pokračuje: „Je však třeba dát pozor, aby se neporanili o led nebo dokonce ve vodě nezamrzli. To je také důvod, proč jim do ní na zimu zamezujeme vstup. K dispozici tak mají pouze část výběhu podél jejich vnitřní ubikace.“ Teplého klima se naopak nevzdávají lemuři a drápkaté opice, které tráví zimu ve vnitřních ubikacích. Kdyby nakonec byla zima vám, můžete se zahřát horkým nápojem anebo prohlídkou tropického pavilonu!

plamenak_ruzovy_foto_zdroj_Zoo_Jihlava

Zoologická zahrada Jihlava, příspěvková organizace

Zoo Jihlava je nejnavštěvovanějším turistickým cílem krajského města Jihlava i celého Kraje Vysočina. Její kořeny sahají do 50. let minulého století, kdy v Jihlavě vznikl první zookoutek. Ten se časem rozrostl natolik, že v roce 1982 získal statut zoologické zahrady, která je dnes domovem pro více jak 270 druhů živočichů a přibližně 1 500 jedinců. Specializací jihlavské zoo je především chov malých i velkých kočkovitých šelem, plazů a primátů. Pro své návštěvníky připravuje kromě tradičního programu také zpestření v podobě dalších rozmanitých akcí a komentovaných krmení. V roce 2022 dosáhla návštěvnického rekordu, kdy jejími branami prošlo více jak 350 000 návštěvníků.

Líbil se Vám článek? Sdílejte ho!

Autor

red

Zdroj: www.zoojihlava.cz