ijournal.cz

Tři důvody, proč vyjet do zahraničí přes agenturu

red Zdroj: Camp Leaders 7.11.2019 Cestování, Rady, tipy, názory

Kombinace práce, zábavy a poznávání nových měst a zemí, takhle vypadají ideálně strávené vysokoškolské prázdniny v zahraničí. A obvykle hned po rozhodnutí vydat se za Work & Travel dobrodružstvím přichází na řadu otázka, jestli vyjet s agenturou nebo bez ní. Přinášíme vám tři dobré důvody, proč se na agenturu při hledání brigády v zahraničí obrátit.

camp-leaders-travel_grand_canyon

1/ Práce, která baví

Agentura nejenže dokáže zajistit prověřeného zaměstnavatele, umí dokonce vybrat takovou práci, která bude brigádníka bavit. Protože celé léto v USA dřít na pozici, která vás nebaví, a jen se těšit na cestování, není to nejlépe strávené léto. Výběr konkrétní práce probíhá během přijímacích pohovorů a nabízí se pracovat jako plavčík, trenér, recepční, servírka/číšník, pomáhat při chodu tábora pro děti nebo je možné dělat instruktora sportu nebo aktivity, kterou dobře znáš a která tě baví.

2/ Dodání sebejistoty v angličtině

Výběr práce v zahraničí s sebou přináší celou řadu cizojazyčných administrativních úkonů, je potřeba také absolvovat hovory v angličtině, ale co když si jedeš angličtinu teprve zlepšit? V ten moment je lepší přenechat vše agentuře, která ví, co a jak a s vyřizováním je nápomocná. Pohovor v angličtině tě nemine, a to ani s HR manažerkou budoucího zaměstnavatele, nicméně na klidu přidá, že takových pohovorů s prověřeným zaměstnavatelem absolvovaly už stovky lidí.

3/ Rady, jak na administrativu

Víza do cílové země, dokumenty pro zaměstnavatele a místní úřady, letenky, pracovní cestovní pojištění, ubytování – jednomu by se z množství administrativy zamotala hlava, a to je vše ještě potřeba přeložit do angličtiny! Agentura ale přesně ví, kdy, co, jak a komu poslat, brigádníkovi je celou dobu k ruce a radí se všemi formalitami tak, aby nic nebylo opomenuto nebo dokonce úplně zapomenuto. Agentura vám také dopředu zajistí ubytování hned od prvních dní, takže se nemusíte bát, kde složíte po příletu hlavu.

image foto
Suma sumárum, vyjet na Work & Travel přes agenturu sice možná vyjde na nějakou tu korunu navíc, na druhou stranu ale ušetří spoustu starostí a udělá celý pobyt v zahraničí co nejpříjemnějším. Vybírat můžeš z celé řady agentur a jejich programů, třeba Camp Leaders pro práci v kempu v USA nebo Resort Leaders nabízející stáže v Karibiku. Do zahraničí se díky agentuře můžeš vydat hned po splnění poslední zkoušky semestru a využít tak volné měsíce úplně na maximum bez zbytečných starostí.

Líbil se Vám článek? Sdílejte ho!

Autor

red

Zdroj: Camp Leaders