ijournal.cz

Tradiční okruh v Kolíně přivítal 8. ledna 2022 elitu cyklokrosařů

red Zdroj: cyklokros.cz, foto: Jaroslav Svoboda 8.1.2022 Sport
Na domácím cyklokrosovém šampionátu v Kolíně vybojoval tento víkend svůj pátý titul Michael Boroš (29), ženský závod vyhrála teprve osmnáctiletá Kristýna Zemanová z celku Brilon Racing Team a vystřídala tak v mistrovském trikotu osminásobnou šampionku Pavlu Havlíkovou. Ta obsadila (až) páté místo.

Boroš
Oba závody probíhaly ve výborné divácké kulise, ženy na trať vyrazily ve 12.00, muži odstartovali do bojů o titul ve 13.30. Petr Balogh, předseda cyklokrosové komise ČSC, poukázal na tiskové konferenci na to, že šampionát se měl původně uskutečnit v Uničově, ale vzhledem ke koronavirové pandemii tamní pořadatelé jeho organizaci odřekli. „A Kolín nám vytrhl trn z paty za což místním organizátorům, hlavně řediteli závodu panu Slavíčkovi, děkuji.“

Toi Toi Cup

Nová šampionka si v cíli pochvalovala trať i celkovou atmosféru a nyní se již pomalu připravuje na mistrovství světa v Americe. „Na mistrovství Evropy jsem byla osmá, kdybych skončila na MS do pětky tak to bude skvělé, ale spokojená budu i s umístěním do desítky,“ řekla Kristýna Zemanová, která na MS bude startovat v kategorii do 23 let.

vítězky
Nejvíce sil v závěru mužského závodu prokázal Michael Boroš startující poprvé v barvách nového týmu Elkov Kasper, ale hrábl si dle jeho vyjádření, doslova na dno. S ohledem na MS prozradil. „Chtěl bych do Top 10. Sezona je zatím dobrá, po dlouhé době se cítím zase dobře, a doufám, že to bude ještě lepší. Nyní odletím trénovat do Španělska a potom pojedu před MS ještě závod SP v Hogerheide,“ dodal Boroš.

2022-mcr-kolin-muzi

Výsledky:

Muži (27,2 km):

1. Boroš 1:01:28, 2. J. Ťoupalík stejný čas, 3. A. Ťoupalík (všichni Elkov Kasper) +1:21, 4. Jelínek (Cyklostar Head Pirelli) +1:34, 5. Vaníček (ČEZ Cyklo Team Tábor) +1:49, 6. Paprstka (Expres CZ-Tufo Kolín) +2:02.

Ženy (20,4 km):

1. Zemanová 52:50, 2. Vaníčková (obě Brilon Racing Team MB) +32, 3. Bajgerová (Force Kck Zlín) +40, 4. Czeczinkarová (LIV Mistral Cycling) +52, 5. Havlíková (Lawi junior team) +1:39, 6. Tvarůžková (EXPRES CZ – Tufo Team Kolín) +2:18.


Líbil se Vám článek? Sdílejte ho!

Autor

red

Zdroj: cyklokros.cz, foto: Jaroslav Svoboda