ijournal.cz

Tiskárna instax SQUARE Link pro rychlý tisk fotek ze smartphonu – nově s funkcí rozšířené reality

red Zdroj: Instax 7.11.2022 Hi-tech a bydlení

Fujifilm má novou tiskárnu instax SQUARE Link pro rychlý tisk fotek ze smartphonu. Novinka přináší fanouškům instantních fotek funkce rozšířené reality a sdílení digitálních snímků.

Společnost FUJIFILM představila tiskárnu instax SQUARE Link určenou pro rychlý tisk fotografií ze smartphonu. SQUARE Link je nejnovější člen řady tiskáren instax Link a dokáže tisknout fotky ve čtvercovém formátu instax SQUARE, který má 1,5krát větší plochu než klasické filmy instax mini. Tiskárna instax SQUARE Link se v Česku začne prodávat 16. listopadu 2022 za 3699 Kč s DPH a bude dostupná ve dvou barevných provedeních – Ash White (bílá) a Midnight Green (zelená).

 SQUARE_Link


SQUARE Link nabízí řadu nových, jedinečných funkcí, které mají podpořit kreativitu tvůrců, včetně AR Print (rozšířené reality) a INSTAX Connect. Tyto funkce umožňují fanouškům instantních fotek a tisku z mobilu sdílet své snímky zcela novými způsoby. Stejně jako všechny předchozí tiskárny instax Link zvládne i SQUARE Link ozdobit fotky nespočtem šablon rámečků, digitálních samolepek nebo tiskových režimů přímo v intuitivní mobilní aplikaci, která je k dispozici zdarma pro telefony se systémy Android (ke stažení v obchodě Google Play) i iOS (v App Store). To vše usnadňuje sdílení fotek, práci s tiskárnou, a zvyšuje kreativitu jejích uživatelů.

 

Hlavní funkce tiskárny SQUARE Link

 

online and social-220815 Instax Square Link Feature 7 Simple Print Ash White_0432_Stack_retouchAR (Augmented Reality) Print:

SQUARE Link nabízí možnost přidávat do fotek funkce rozšířené reality, včetně speciálních efektů, textu, obrázků, barevných pozadí, kreseb a animací. QR kód vytištěný na fotografii odemkne obsah v rozšířené realitě, který si pak uživatelé mohou zobrazit pouhým naskenováním kódu pomocí telefonu.

INSTAX Connect:

Funkce INSTAX Connect dostupná v aplikaci SQUARE Link umožňuje digitálně sdílet snímky instax. Stačí vybrat snímek ze smartphonu, přidat textový obsah a/nebo efekty a odeslat ho na libovolné připojené zařízení (např. smartphone, tablet atd.). Uživatelé mohou ke svým snímkům přidávat text a dostávat textové odpovědi přímo na snímek. Příjemci, kteří jsou rovněž uživateli aplikace SQUARE Link, mohou dokonce vytisknout kopii obrázku s textem nebo bez něj.

 

Možnost přizpůsobení snímků instax pomocí obrazových režimů, designových rámečků a samolepek

Stejně jako všechny předchozí tiskárny řady instax Link obsahuje také SQUARE Link řadu šablon rámečků, digitálních samolepek a možností tiskových režimů, které umožňují tvůrcům snímky kreativně vylepšit. Uživatelé si mohou zvolit ze dvou tiskových režimů – INSTAX-Rich Mode pro syté barvy a INSTAX-Natural Mode pro klasický vzhled. Snímky ze smartphonu lze také vylepšit pomocí uměleckých filtrů nebo úpravou jasu, kontrastu a sytosti snímku. Uživatelé aplikace SQUARE Link mohou spojit až devět snímků do jedné tiskové koláže. 

 instax SQUARE Link


Lehká a rychlá

Kompaktní a lehká tiskárna SQUARE Link přenese fotku z telefonu uživatele prostřednictvím bezdrátové technologie Bluetooth a zahájí tisk přibližně za 12 sekund. Podporuje nepřetržitý tisk a je schopna vytisknout až 100 snímků na jedno nabití.

 
Technické parametry

Metoda tisku

Tříbarevná expozice s OLED

Podporovaný film

FUJIFILM INSTAX SQUARE Instant Film (v prodeji samostatně)

Rozměr snímku

62 mm × 62 mm

Rozlišení snímku

800 × 600 bodů

Tiskové rozlišení

12,5 bodu na mm
(318 dpi, rozteč bodů 80 μm)

Úrovně tisku

256 úrovní na barvu (RGB)

Rozhraní

Bluetooth Ver. 4.2 (BLE)

Podporované formáty snímků

JPEG, PNG, HEIF, DNG

Doba tisku

Od nahrání fotografie po fotovýstup: cca 12 sekund

Přibližná kapacita tisku

Zhruba 100 fotografií (při plném nabití baterie). Počet závisí na podmínkách používání.

Zdroj

Nabíjecí Li-ion baterie (nevyjímatelná)

Doba nabíjení

Zhruba 80 až 120 minut (závisí na teplotě a aktuální úrovni nabití)

Spotřeba

cca 3 W

Provozní podmínky

teplota: +5 ºC až +40 ºC
vlhkost: 20% až 80% (bez kondenzace)

Rozměry

105 mm × 37,5 mm × 127,5 mm (bez vyčnívajících částí)

Hmotnost

cca 236 g (bez filmu)

Příslušenství v balení

USB kabel (Type-C, délka 30 cm)

 

Více informací o modelu instax SQUARE LINK najdete na webu https://instax.cz/tiskarny/square-link/

Líbil se Vám článek? Sdílejte ho!

Autor

red

Zdroj: Instax