ijournal.cz

Tělo v pohodě!

red Zdroj: tem.peratio 7.7.2024 Krása a zdraví
Letní dny mohou být pro organismus náročné. Vedra, změny klimatu díky cestování, změny jídelníčku,… na to vše může naše tělo reagovat negativně. Důležité je ho chránit. A to vnitřně – pro pohodu střev a ostatních orgánů, ale i zevně, hlavně z důvodů kožních problémů.

Tradiční evropská medicína, kterou v České republice reprezentuje značka tem.peratio, se ve své podstatě vrací ke kořenům a k tomu, co je pro člověka přirozené. Jak už název napovídá, jejich myšlení pochází ze znalostí místních. Proč léčit Evropana asijskými produkty? A nebo ihned medikamenty? Už babičky a ostatní naši předkové znali sílu bylin, přírodnin a rytmu vlastního těla.

„Na léto miluji a nedám na ně dopustit hydroláty nebo-li květové vody. Navozují pohodu, čistí a osvěžují. V kuchyni se už neobejdu bez ovocných octů, mění celou hodnotu pokrmu, detoxikují a výborně chutnají“, říká jediná diplomovaná odbornice na Tradiční evropskou medicínu, Pavla Vacková.


Zdravá střeva jako základ

Ať už jedete do exotiky nebo jen na český venkov, kde budete pít vodu z potoka, je dobré udržovat si zdravou mikroflóru v těle. Stačí i jen změnit standardní životosprávu a může vám být těžko. Zkuste proto už dopředu nasadit jedlou rašelinu. Jedlá rašelina FYROSAN od s výtažkem z listu a kořene pampelišky od  tem·peratio působí jako přírodní probiotikum a pomáhá tak nastolit zdravou střevní mikroflóru. Příznivě ovlivňuje střeva i žaludek. Je ideálním doplňkem stravy během celého roku. V TEM hraje významnou roli při detoxikaci organismu.

rašelina

Ošetření těla i mysli

Proto, aby v našem těle bylo dobře, abychom byli správně zakyselení, pro správnou detoxikaci, ale i pro krásu je raw ovocný bezinkový ocet. Ten můžete dát na salát, do polévek, ale i potřít na vlasy, které budou skvěle vyživené a nebudou se lámat ani po náporu slunce a slané vody u moře.

ocet

Růže jako všeumělka

Hydrolát, nebo-li květová voda, bulharská růže působí proti únavě a příjemně ochlazuje. Můžete ji použít při cestách pro osvěžení ducha i těla, hydrataci pokožky a sliznic – stačí se jí nastříkat a použít jako vonnou mlhu nebo i jako pleťovou či tělovou vodu a natřít se jí. Zároveň se jí můžete odlíčit nebo použít v kuchyni na saláty, zeleninová jídla i polévky a pesta. Vnitřně vás zchladí. Květové vody můžete vybírat dle svého živlu. Jaký jste? To zjistíte jednoduchým testem na www.temperatio.cz
růže

Více produktů a rad najdete na www.temperatio.cz

Líbil se Vám článek? Sdílejte ho!

Autor

red

Zdroj: tem.peratio