ijournal.cz

Sbírka potravin se letos uskuteční v rekordním počtu prodejen Albert

red Zdroj: www.sbirkapotravin.cz/co-nakoupi 20.4.2021 Aktuality a pozvánky, Významné osobnosti, veřejné projekty

Jarní část již devátého ročníku potravinové sbírky proběhne 24. dubna od 8:00 do 18:00 hodin. Prodejny Albert se do ní zapojují již od jejího počátku, avšak letos s rekordním počtem prodejen. Zákazníci budou moci v sobotu během svého běžného nákupu darovat dobrovolníkům potraviny a drogerii v 63 prodejnách Albert po celé republice. Celostátní akce se snaží již tradičně upozornit na problematiku plýtvání potravinami a zároveň pomoci lidem, kteří se potýkají s jejich nedostatkem. Díky darům zákazníků Alberta putovalo při loňské podzimní části lidem v nouzi více než 65 tun potravin a drogistického zboží. Vzhledem k pandemické situaci se sbírka bude konat za přísného dodržení všech hygienických opatření.

Sbírka potravin se letos uskuteční v rekordním počtu prodejen Albert


V průběhu soboty budou moci zákazníci darovat trvanlivé potraviny a drogistické zboží do speciálně označených nákupních vozíků. Pomohou jim v tom dobrovolníci oblečení do zástěr s logem Sbírky potravin. Dary pak poputují prostřednictvím potravinových bank přímo do charit, nadějí a neziskových organizací. Pomohou tak například matkám samoživitelkám, seniorům, rodinám v krizi, lidem s postižením nebo bez domova.

Darovat potraviny je snadné

Jednoduše stačí zajít na běžný nákup a vybrané potraviny pak za pokladnami dát do označených nákupních vozíků dobrovolníkům. „Před devíti lety jsme společně s Federací potravinových bank a s dalšími subjekty začali s touto celonárodní akcí, která pomáhá potřebným, ale také upozorňuje na problém s plýtváním jídla. Za tuto dobu se ze sbírky stala již tradice. Jsme rádi, že jsme letos mohli za dodržování přísných hygienický pravidel zapojit ještě více prodejen. Vloni na podzim darovali zákazníci v našich prodejnách rekordní množství potravin a díky vyššímu počtu obchodů doufáme, že jarní kolo bude neméně úspěšné,“ komentujeJiří Mareček, ředitel komunikace obchodů Albert.

Dlouhodobě Albert také daruje potravinovým bankám neprodané potraviny. Letos zahájil i spolupráci se záchrannými stanicemi, kterým daruje neprodané ovoce či zeleninu. Dary nejsou ale jen potravinové, Potravinové bance pro Prahu a Středočeský kraj loni daroval auto s chladící vestavbou na svoz čerstvých potravin. „Jelikož se Sbírka koná dvakrát ročně, vhodně doplní sklady potravinových bank o trvanlivé potraviny, které jsou v pravidelných darech neprodaného zboží zastoupeny méně. Na rozvoji spolupráce s potravinovými bankami společně neustále pracujeme a proces darování zdokonalujeme.  Jenom za loňský rok jsme takto darovali více než 800 tun potravin, a podařilo se nám tak více než zdvojnásobit dar předešlého roku,“ dodává Jiří Mareček.

image plakát

Vhodné jsou luštěniny ale i dětské pleny

Nejvíce pomohou trvanlivé potraviny, jako jsou konzervy, polévky, rýže, luštěniny, dětská výživa, těstoviny nebo olej. Kromě toho je vhodná také základní a dětská drogerie. Vybrané potraviny jsou po nákupu převezeny do potravinové banky k roztřídění a kontrole. Následně jsou připraveny k předání odběratelským neziskovým organizacím. Produkty pak putují těm nejohroženějším skupinám.

Seznam zapojených obchodů Albert, ve kterých můžou produkty v sobotu 24. dubna darovat, najdou zákazníci na www.albert.cz/potraviny-pomahaji. Seznam těch nejpotřebnějších potravin pak na stránkách www.sbirkapotravin.cz/co-nakoupit.

 

Líbil se Vám článek? Sdílejte ho!

Autor

red

Zdroj: www.sbirkapotravin.cz/co-nakoupi