ijournal.cz

Rohlík reaguje na kritické zdražování a rozhodl se dlouhodobě zastropovat ceny základních potravin

red Zdroj: Rohlik.cz 4.9.2022 Rady, tipy, názory

Podle Českého statistického úřadu v červnu meziročně vzrostly ceny potravin v obchodech o 18 %. Rohlík na toto dramatické zdražování reaguje okamžitým zastropováním cen u základních potravin. Minimálně do Velikonoc bude garantovat výhodnou cenu u másla, oleje, mouky, pečiva, mléčných výrobků, vajec, šunky a toaletního papíru. Rozdíl oproti aktuální prodejní ceně obdrží zákazník ve formě kreditu na další nákup. Ušetřené peníze tak může použít u Rohliku na nákup jiného zboží .

Rohlik 

Ceny potravin strmě rostou a v kombinaci s drahými energiemi by to mohlo mít na mnoho domácností v Česku fatální dopad. Rohlík se proto rozhodl reagovat a zastropovat ceny u základních potravin nákupního koše na úkor své marže. Olin Novák, generální ředitel Rohlik.cz říká: “Jsme zodpovědná firma a v dnešní složité době chceme našim zákazníkům ulehčit. Víme totiž, že lidé se obávají vysokých životních nákladů následující zimu. Vymýšlíme proto různé způsoby, jak zdražování zkrotit a pomoci, aby nákup byl udržitelný pro peněženku. Jedním z nich je garance cen vybraných základních potravin. Slibujeme, že ceny vybraných základních potravin nezdražíme a to minimálně do Velikonoc.”

Ceny vybraných potravin meziročně vzrostly až o cca 30 % a očekává se, že v následujícím období zdraží o další desítky procent. Rohlík nyní nabídne garantované maximální ceny a to minimálně do Velikonoc a navzdory raketovému růstu cen.

 

Potraviny s garancí zastropovaných cen na Rohlik.cz:

Máslo 82% 250g

59,90

Slunečnicový olej 1 l

56,90

Cukr krystal 1 kg

19,90

Mouka hladká 1kg

21,90

Mouka polohrubá 1 kg

21,90

Toastový chléb 500g

26,90

Chléb konzumní 1,2 kg

39,90

Miil Čerstvé mléko polotučné 1,5 % tuku

20,90

Miil Eidam 30% plátky 100g

21,90

Miil Krémový jogurt bílý 3,7 % tuku 400 ml

19,90

Dacello Vepřová šunka nejvyšší jakosti se sníženým obsahem soli 92 % 100g

26,90

Vejce M 10 ks podestýlková

42,90

Moddia Toaletní papír 3 vrstvý, 10 ks

99,90

Moddia Kuchyňské utěrky 2 vrstvé 4 ks

37,90

 Rohlik


Rozdíl mezi aktuální prodejní cenou a garantovanou maximální cenou zákazníkovi Rohlík vždy vrátí formou připsání kreditu na účet, kredit mohou zákazníci použít na další nákupy.

Kromě zastropování cen Rohlík podniká také další kroky, jak udělat pro zákazníka nákup výhodný. Zavedl například cash​​back pro rodiče s dětmi v klub Rohlíček a aktuálně zvažuje možnost nákupu s odloženou platbou. E-shop s potravinami také přijímá všechny druhy stravenek i stravenkových karet v neomezené výši.

 

 

 

 


 

Líbil se Vám článek? Sdílejte ho!

Autor

red

Zdroj: Rohlik.cz