ijournal.cz

Rodinný běh ČEZ Aquapalace rozhýbal Prahu. Za sportem a dobrou náladou se vydalo dva a půl tisíce nadšených účastníků

red Zdroj: Aquapalace Praha 7.9.2021 Společenské akce a události

Velká účast, skvělá atmosféra a nádherné počasí, přesně takový byl letošní Rodinný běh ČEZ Aquapalace, který se běžel na sedmikilometrové trase z Opatova do Čestlic. Každý účastník si přišel na své: sportovci, kteří chtěli zaběhnout úsek v co nejlepším čase a stejně tak i rodiny, které chtěly zažít pohodový sobotní den.

na akci

Druhý ročník Rodinného běhu ČEZ Aquapalace proběhl v sobotu 4. září a zúčastnilo se ho necelých 2500 účastníků, za velké podpory hlavního partnera, jímž byla SKUPINA ČEZ.


před startem
Na startu běžce podpořily známé osobnosti a sportovci, jako třeba běžec Standa Řezáč nebo fotbalista Pavel Horváth. V cíli pak byl každý, kdo závod dokončil, odměněn celodenní vstupenkou do Vodního světa.

běží i Pavel Horváth
O zábavu těch nejmenších se postaralo oblíbené duo Kája & Bambuláček. Celá akce navíc podpořila projekt Pomáhej pohybem, konkrétně LOONO – ŽIJEŠ SRDCEM. Jedná se o tým mladých lékařů, studentů medicíny a jiných nadšenců, kteří vedou lidi k prevenci rakoviny, infarktu, mrtvice a problémů týkajících se reprodukčního a duševního zdraví. Společnými silami všech účastníků bylo během soboty téměř dosaženo cílové částky. Organizátoři i účastníci se už teď těší na další ročník.

 vystoupení


O Aquapalace Praha

Aquapalace Praha je 3. nejnavštěvovanějším turistickým cílem v roce 2020 v anketě agentury CzechTourism. V Evropském měřítku je Aquapalace Praha 2. nejnavštěvovanějším aquaparkem za německým Therme Erding, celosvětově je na 12. místě. Zábavně relaxační komplex se rozkládá na ploše 9150 m², podlahová plocha dvoupatrového areálu tvoří 16 851 m². Vodní svět se skládá ze tří samostatných paláců a rozsáhlé venkovní zóny s lehátky i vodními bary, kde jsou návštěvníci obsluhování přímo ve vodě. Palác Dobrodružství nabízí zábavu na 21 tobogánech a skluzavkách, včetně nejdelšího tobogánu v ČR, kde je možné si užít jízdu dlouhou celých 250 metrů – tedy čtvrt kilometru divoké vodní zábavy. Palác pokladů nabízí bazén s mořským vlnobitím či každodenní poutavá projekce Laser Show promítaná na vodní clonu. Saunový svět s venkovní zahradou je největší v ČR, disponuje 18 saunami a prohřívárnami. Dvoupodlažní Fitness se rozkládá na ploše 1 500 m2 a nyní může vpustit dovnitř pouze 10 osob. Luxusní Spa & Wellness nabízí masáže, kosmetiku, manikúru, pedikúru, celotělové rituály a koupele, procedury Hammam a Rassoul, peelingový bar. Středisko zdravotních služeb Aquapalace Balneo & Medical se specializuje na léčebnou fyzioterapii, v současnosti nabízí antigenní a PCR testy přímo v areálu aquaparku. Součástí areálu je rovněž čtyřhvězdičkový hotel s 231 pokoji a kongresovým centrem pro 650 osob. Celý resort zaměstnává více jak 250 zaměstnanců na hlavní pracovní poměr a v sezóně posiluje své řady o více než 500 brigádníků, kteří se starají o komplexní pohodu, relaxaci i zábavu návštěvníků.

Počet návštěvníků v běžném roce bez uzavírek se blíží 1, 2 milionu osob.

 

 

 

Líbil se Vám článek? Sdílejte ho!

Autor

red

Zdroj: Aquapalace Praha